Tapu randevu alma

Tapu randevu almak işlemini online olarak internet üzerinde yapabilirsiniz. Tapu randevusu nasıl alınır? İşte yanıtı...

Tapu randevu alma

Tapu randevu almak işleminizi internet üzerinde kolaylıkla yapabilirsiniz. Tapu ve Kadastro Müdürlüğü'nün online sistemi sayesinde tapudaki işlemlerinizi internet üzerinden randevu alarak yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda aldığınız randevuyu sorgulayabilir ve iptal edebilirsiniz. 

Tapu randevuları uygun tarih ve saat aralığında kimlik numarası ve müdürlük kontenjanına göre alınuyor. Malik ya da yetkili temsilcisi tarafından alınabilen tapu randevusu için sadece bu kişilere ait kimlik numarası kullanılabiliyor. 

Aynı kimlik numarası ile alınan randevuya 5 kere gidilmezse 1 yıl içerisinde yeni randevu verilmiyor. Gerçek ve tüzel kişiler gün içerisinde bir kez tapu randevusu alabiliyor. 

Tapu randevu alma

Tapu randevu nasıl alınır? 

Tapu randevu almak işlemi internet üzerinde online olarak yapılabiliyor. Telefon ile tapu randevu almak isteyenler ise 181 numaralı hattı arayarak randevu alabiliyor. Online randevu almak isteyenler www.tkgm.gov.tr adresine girip, randevu al seçeneğini seçerek yeni randevu al kısmında randevularını alabilirler. Randevu sorgulamak ya da iptal etmek için ise aynı sistem üzerinde randevu al diyerek çıkan randevu sorgula/iptal et seçeneğini seçebilirsiniz. 

Tapu ve Kadastro Müdürlüğü'nün başlanttığı online tapu randevu sistemi ile artık uzun kuyruklara girmenize gerek kalmıyor. Randevu almak isteyenlerin işini kolaylaştıracak olan bu uygulama ile randevu takipi de kolaylaştı. İnternet üzerinde tapu randevu almak istemeyenler için ise telefon ile 181 numaralı hattı arayarak uygun gün ve saatte randevu alabilirsiniz.