Tapu randevusu nasıl alınır?

Tapu randevusu nasıl alınır? Tapu randevusu almak artık çok kolay. haberimizin detaylarından ulaşabilirsiniz

Tapu randevusu nasıl alınır?

Tapu randevusu nasıl alınır? Tapu randevusu almak artık çok kolay. Tapu işlemlerinin hızlandırmak ve kolaylaştırmak için internet üzerinde randevu almak için bir sistem geliştirilmiştir.

Tapu randevusu nasıl alınır?
Randevu almak için TC Kimlik numarası ve Tapu Senedi bilgileriniz gerekiyor. Randevuyu aldığınız saati unutmamak için mutlaka kaydetmelisiniz. Randevu saatinden en az 15 dakika önce başvurunuzu yapmalısınız. Gerçek veya tüzel kişiler aynı gün içerisinde sadece bir randevu alabilirler.

Tapu işlemleri nasıl yapılır?
Evraklarınız kabul edildikten sonra size verilecek olan başvuru istem belgesini işlem bitene kadar saklamalısınız. Bu belgenin sağ üst köşesinde bulunan başvuru numarası sizin için çok önemlidir. İşleminizin aşamalarını bu başvuru numarası ile takip edebilirsiniz. Size sıra geldiğinde söylenen banka şubesine gidip tapu harcınızı yatırmalısınız. İşlemi tamamladıktan sonra belgeleriniz ile hazır olmalısınız. İmzaya çağırıldığınızda satan kişiye sattığı gayrimenkul için ödemeyi alıp almadığı sorulur. Tapu belgesi hazırlanıp, imzalatıldıktan sonra yeni sahibine verilir.
Gayrimenkullerin değeri, normal satım değeridir. Ancak tapu değerinin emlak vergisi değerinden düşük olması gerekmektedir.