Tapu randevusu nasıl alınır?

Tapu işlemlerini gerçekleştirmek için Tapu ve Kadastro Müdürlüğü'nden randevu almanız gerekiyor. Peki, tapu randevusu nasıl alınır? İşte yanıtı...

Tapu randevusu nasıl alınır?

Tapu işlemlerini gerçekleştirmek için Tapu ve Kadastro Müdürlüğü'nden randevu almanız gerekiyor. Peki, tapu randevusu nasıl alınır? İşte yanıtı... Tapu randevusunu Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün çağrı merkezinden ya da web sitesi üzerinden online olarak alabilirsiniz. 

Online tapu randevusu 

İnternet sitesinde randevular, uygun tarih ve saat aralığında kimlik numarası ve müdürlük kontenjanına göre alınabiliyor. Kontenjan dolmuşsa o gün içinde randevu alamazsınız. Tapu randevusunu taşınmazın kayıtlı olduğu tapu müdürlüğünden ya da farklı bir müdürlükten alabilirsiniz. Bir yıl içinde aynı kimlik numarası ile aldığınız randevuya 5 kere gitmemeniz durumunda aynı yıl içinde yeni randevu alamazsınız. Aynı gün içinde ise sadece tek bir randevu alabilirsiniz. 

Online randevu almak için Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün internet sitesi www.tkgm.gov.tr'de yer alan e-randevu sekmesini tıklayın. Eğer ilk kez randevu alacaksanız “Randevu Al” butonunu tıklayın. Sonra sırasıyla karşınıza çıkan “Kimlik Doğrulama”, “İletişim Bilgileri”, “Müdürlük Seçimi”, “İşlem Seçimi”, “Randevu Tarihi” ve Randevu Onayı” işlemlerini tamamlayarak randevunuzu oluşturabilirsiniz.