TEKFEN EN BÜYÜK PROJESİNİ ESENYURT’A YAPIYOR

Tekfen Emlak Geliştirme, Esenyurt’a yeni bir proje kazandırıyor. Büyüklük olarak şirketin şu ana kadarki en büyük projesi olacak HEP İstanbul toplam 1424 daireden oluşuyor

TEKFEN EN BÜYÜK PROJESİNİ ESENYURT’A YAPIYOR

31 Ekim 2014 / Posta Gazetesi

Tekfen Emlak Geliştirme, İstanbul’un hızla gelişen bölgelerinden Esenyurt’ta yeni bir projenin startını verdi. 500 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirilen HEP İstanbul’da resmi satışlar başladı. Ön satış ve talep toplama döneminin Eylül itibariyle başlandığı projede satışa çıkan ilk 2 bloğun yüzde 70’i satılırken, lansmanla beraber 2 blok daha satışa açıldı. Kasım ayından itibaren inşasına başlanacak HEP İstanbul’da teslimler ise Nisan 2017’de gerçekleştirilecek.  

Tekfen Emlak Geliştirme’nin yeni projesi HEP İstanbul’un detayları, Tekfen Emlak Geliştirme Genel Müdürü Ömer Egesel ve Tekfen Emlak Geliştirme Satış ve Pazarlama Koordinatörü Emre Ülger’in katılımıyla düzenlenen toplantısıyla paylaşıldı. 1424 dairelik projeyi hayata geçirmenin heyecanını yaşadıklarını anlatan Tekfen Emlak Geliştirme Genel Müdürü Ömer Egesel, “HEP İstanbul projesi, henüz fikir aşamasındayken, insanların ‘bildikleri gibi’ değil, ‘bekledikleri gibi’ bir proje yapmak üzere harekete geçtik. Bir evden çok, tüm detayları düşünülmüş bir yaşam alanı oluşturmak üzere “Hayatımın Evi Projesi” söylemi ile yola çıktık. ‘HEP’ ismi, hem “hep istediğimiz, hep beklediğimiz” bir yaşamı tarif etmesi, hem de “Hayatımın Evi Projesi” ifadesini oluşturması sebebiyle bu yeni yaşam anlayışının  adı oldu” dedi.

Tekfen Emlak Geliştirme’nin bugüne kadar Tekfen Tower, Taksim Residences, Tekfen Yalıkavak Evleri, Levent Ofis, Kâğıthane OfisPark ve Bomonti Apartmanları gibi projeler ürettiğini hatırlatan Ömer Egesel, “Bu projeler tasarım ve inşaat kalitesiyle olduğu kadar özgün tasarımlarıyla da itibarlı ödüllere layık görülmüş projeler” dedi. Ömer Egesel, HEP İstanbul’un, Tekfen Emlak Geliştirme’nin büyüklük olarak şu ana kadarki en büyük projesi olduğunu sözlerine ekledi.

Projenin en güçlü yönlerinden birisinin de lokasyonu olduğunu söyleyen Tekfen Emlak Geliştirme Satış ve Pazarlama Koordinatörü Emre Ülger ise, “Proje E-5 ve TEM bağlantı yollarının kesiştiği vadinin tam ortasında yer alıyor. Toplu ulaşım araçlarına yakınlık anlamında da bölgenin en iyi lokasyonunda yer alıyoruz. 2017 yılında hayata geçmesi planlanan Bakırköy-Beylikdüzü, Esenyurt-Avcılar ve Büyükçekmece-Esenyurt raylı hat güzergâhlarına yürüme mesafesindeyiz. Ayrıca kuzeyde inşa edilen 3’üncü havalimanı ve 3’üncü köprü güzergahlarına da projenin hemen yanındaki TEM bağlantı yolundan kolaylıkla ulaşılabilecek” diye konuştu.

Fiyatlar 184 bin TL’den başlıyor

HEP İstanbul projesi,  11 yüksek blok ve 14 sıra ev bloğundan oluşuyor. 1+1’den 4+1’e kadar uzanan farklı daire seçeneklerinin yer aldığı projede daire büyüklükleri ise 70 metrekare ila 240 metrekare arasında değişiyor. Projede ayrıca yüksek bloklarla birlikte bahçe ve teras kullanımına sahip az katlı sıra evler de yer alıyor. Lansmana özel fiyatlarla satışa çıkarılan projede; 1+1 daireler 184 bin TL ile 247 bin TL, 2+1 daireler 316 bin TL ile 403 bin TL, 3+1 daireler ise 412 bin TL ile 477 bin TL arasında değişiyor. HEP İstanbul’lu olmak için çeşitli bankalardan mortgage kullanabileceği gibi, lansmana özel ödeme kolaylıklarından yararlanmakta mümkün.