Durbakayım: Yalnızca tanıtım için değil, yatırım için de buradayız

Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, firmanın Katar çıkarmasının yalnızca tanıtım amacını taşımadığını belirterek: "Bu dev yatırım potansiyelinden pay alabilir miyiz, bunu da araştıracağız..." dedi.

Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, Expo Turkey by Qatar kapsamında yalnızca Türkiye ya da konut projelerinin tanıtımını hedeflemediklerini, aynı zamanda Katar'ın dev yatırım potansiyelinde pay alma imkanlarının da araştırılacağını söyledi. Durbakayım: "Burada bir yatırım olur mu? İşin ucundan nasıl girilir? Ya da anahtar teslim bir bina olur mu? Bunları araştırmak için iki gün önceden geldik..." ifadelerini kullandı.

Ciddi bir yatırım potansiyeli var

Katar'da ciddi bir yatırım potansiyeli bulunduğuna dikkat çeken Durbakayım: "Buradaki potansiyele üst yapı gözüyle baktım. Yalnızca konut değil. Üst yapı da bizim profesyonellik alanımız. Burada alt yapı, sulama, metro, yol projeleri hayata geçiriliyor. Üst yapı olarak da ciddi bir hamle gözleniyor. Buradaki binalarda mimari bir yenilik göremedim. Dubai ve Abu Dhabi'deki binalar taklit edilmiş gibi gözüküyor. Bu da tam Teknik Yapı'nın işi..." ifadelerini kullandı. 

Yerli bir partner zorunluluğu

Umut Durbakayım, bu tip çalışmaların ciddiyet kazanabilmesi için yer bir firma ile partner belirlemenin önemine de dikkat çekerek: "Körfez müşterisi 5-6 senedir Türkiye'ye gelip gidiyor. Bazı yerlerde çift fiyat uygulamaları vardı ve insanların aklı karıştı. Bizim bunu yapmamamız lazım. Şeffaf olmamız lazım. Yatırımcı önce size güvenecek ki, sonra alışveriş yapacak. Böylece yabancı da kendinden birini görmek istiyor. Yerli bir firma olursa, yatırımcı kendini güvende hissediyor..." şeklinde konuştu. 

Firma Bilgisi: Teknik Yapı