Timco Sokak’ta dükkanlar kapılarını açıyor

300 milyon liralık yatırımla hayata geçirilen Timco Sokak’ta ticarete hazır 256 dükkan mayıs ayında kapılarını açacak

Timco Sokak’ta dükkanlar kapılarını açıyor

27 Şubat 2014 / emlakwebtv
TİMCO Sokak’ta yıllık 1 milyar liralık ciro hedefleniyor. 300 milyon liralık yatırımla inşaatı tamamlanan, ticarete hazır 256 dükkanın yer aldığı TİMCO Sokak’ta, ön talep başvurusunda bulunan kiracı adaylarıyla görüşmelere başlandı. Görüşmelerin ardından, sözleşme imzalayanlara dükkanların tadilatı için 45 günlük süre verilecek, Mayıs ayında da TİMCO Sokak’ın kapıları ziyaretçilere açılacak.

Göker: ‘’Rekabette en büyük kozumuz fiyatlar olacak”
Proje Koordinatörü Alper Göker, mayıs ayından itibaren Ankara’da dekorasyon ve inşaat malzemeleri ticaretinin kalbinin TİMCO Sokak’ta atacağının altını çizdi. Toptan ya da perakende tüm yapı, inşaat ve dekorasyon çözümlerini 150 bin metrekarelik tek bir merkezde toplayacak TİMCO Sokak’ın yapı marketleri ile her alanda rekabet edebileceğini savunan Göker, ‘’Rekabette en büyük kozumuz fiyatlar olacak. Yapı marketleri Türk firmalarının ürünlerini, ciddi miktarlarda komisyonlar alarak son kullanıcıya ulaştırıyor. TİMCO Sokak’ta ise itibarlı markaların ürünleri, üreticiden aracısız son kullanıcıya ulaştırılacağı için yapı marketlerinden en az yüzde 20 daha ucuz olacak. Fiyat avantajımız da doğal olarak işlem hacmimizin artmasını sağlayacaktır. Hedefimiz yıllık 1 milyar liralık ciro. 256 dükkanın bütüncül gücünün yaratacağı sinerji ile bu hedefi yakalamak hiç de zor olmayacak’’ diye konuştu.

“TL ile kiralama talebi artırdı”
Göker, her biri 485 metrekare büyüklüğündeki 4 katlı dükkanlara yoğun talep geldiğini de belirterek, ‘’17 Aralık’tan beri süre gelen belirsizliğe, seçim sürecine rağmen sektör projeye büyük ilgi gösterdi. Bu ilginin arkasında projeye duyulan güvenin yanı sıra Türk Lirası ile kiralama yapmamızın da büyük etkisi var. Yıllık kira artışları bu tür işyerlerinde ucu açık olurken, biz enflasyonla sınırladık. Bu projeyi planlarken öncelikle iş ortaklarımızın ihtiyaç ve endişelerini masaya yatırdık. Bu ülkenin esnafı, tüccarı yüzde 100 Türk sermayesi ile hayata geçmiş olan bu projede finansal endişeleri bir kenara bıraksın tüm enerjisini ve zamanını işine ayırsın istedik. Ne kadar doğru bir karar verdiğimizi ise bugün gelinen euro ve dolar kurları ile bir kez daha gördük’’ diye konuştu.