Timsah Arena son durum ne?

Timsah Arena son durum detayları için haberimize bakabilirsiniz

Timsah Arena son durum ne?

Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadyumu bir diğer adıyla Timsah Arena yapımı için 24 Şubat 2011 yılında Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı ihaleyi Gintaş'ın kazanmasıyla başladı. 45 bin koltuk kapasitesine sahip olan Timsah Arena son durum detaylarından önce proje detaylarından bahsedelim.

Oyun alanı 68 x 105 metre olan timsah Arena'nın kapladığı toplam alan 283X212 metredir. Timsah Arena 3 zemin üstü kat, 2 bodrum kat ve 1 platform katı olmak üzere toplamda 6 kattan meydana geliyor. 8 bloktan meydana gelen Timsah Arena yaklaşık 179 bin 611 metrekare betonarme inşaat alanı bulunuyor. Timsah Arena'da 207 engelli koltuğu ile beraber toplam 1562 araç ve 256 otobüse hizmet verecek 96 bin 151 metrekare otopark alanı oluşturuluyor. Timsah görünümünde tasarlanan Timsah Arena 4 bin 484 metrekare alana sahip 72 adet locanın bulunacak.

Timsah Arena nerede?
Bursa Büyükşehir Belediyesi stadyumu Bursa'nın Veledrom bölgesinde yer alır. Nilüfer deresine komşu olan stadyum Bursa Metrosu ile entegre durumdadır.

Timsah Arena son durum!
Çalışmaların devam ettiği Timsah Arena son durum detaylarına haberlerimiz detaylarından ulaşabilirsiniz. Timsah Arena son durum için şuan ön cephede bir hazırlık var. Batı cephesinde montaj devam ediyor.