TOKİ Amasya Merzifon Sofular kura çekilişi ne zaman yapılacak?

TOKİ Amasya Merzifon Sofular projesinde 220 adet konutun sahiplerini belirleyecek kura çekilişi ne zaman gerçekleştirilecek?

TOKİ Amasya Merzifon Sofular kura çekilişi ne zaman yapılacak?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) Amasya'da inşa ettiği TOKİ Amasya Merzifon Sofular Mahallesi projesinde 220 adet konut için kura çekiliş tarihi belli oldu. Buna göre kura çekilişi 20 Nisan 2015 tarihinde gerçekleştirilecek.

Başvuru sürecinin 16 Mart'ta başlayarak 31 Mart'ta sona ereceği projede fiyatlar 82 bin TL ile 109 bin TL arasında değişiyor. 180 aya kadar vadelendirme yapılan TOKİ Amasya Merzifon Sofular projesi için aylık taksitler ise 404 TL'den başlıyor.

TOKİ Amasya Merzifon Sofular Mahallesi projesine başvuru şartları şöyle;

"1. T.C. vatandaşı olması,

2. Amasya il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

• Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

• Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç

4. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

• Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200-₺ olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200-₺ olması gerekmektedir.)

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir."
 

Firma Bilgisi: Toki