TOKİ Amasya Merzifon Sofular kurası 17 Nisan’da yapılacak

TOKİ Amasya Merzifon Sofular Mahallesi kurası 17 Nisan 2015 tarihinde gerçekleşecek. 220 adet konutun başvuru süresi yarın yani 31 Mart 2015’te sona erecek.

TOKİ Amasya Merzifon Sofular kurası 17 Nisan’da yapılacak

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Amasya'da inşa edilen TOKİ Amasya Merzifon Sofular Mahallesi Alt Gelir Grubu projesi kapsamında satışa çıkarılan 220 adet konutun başvuru süresi 31 Mart'ta doluyor. TOKİ Amasya Merzifon Sofular kurası ise 17 Nisan 2015'te gerçekleştirilecek. Konutların başvuru dönemi 16 Mart'ta başlamıştı. 2+1 tipinde olan 220 adet konutun fiyatları da 82 bin TL ile 109 bin TL arasında değişiyor.

TOKİ Amasya Merzifon Sofular kurası ile ilgili yayınlanan detaylı bilgiler şöyle;

"1. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerine kuraya girmeden konut alma hakkı tanınacak, ancak bu kişilerin konutları öncelikli olarak kura ile belirlenecektir.

2. Engelli vatandaşlarımıza konut sayısının %5'i kadar kontenjan ayrılacak ve hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte tekrar kuraya tabi tutulacaktır.

3. Diğer başvuru sahipleri, İdaremiz genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecektir.

4. Kurada, asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, 20 Nisan 2015 tarihinden itibaren T.Halk Bankası A.Ş. Merzifon Şubesi'nden geri alabilecektir.

"Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası" noter huzurunda; Banka ve İdare yetkilileri denetiminde 17 Nisan 2015 tarihinde gerçekleştirilecektir. Kura çekiliş yeri ve programı daha sonra açıklanacaktır.

Konut Alma hakkı ve Konut Belirleme kurasında;

• Kurada konut sayısı kadar asil alıcı belirlenecek olup aynı anda asil alıcıların konutları da kura ile belirlenecektir.

• Konut sayısının % 30'u kadar yedek alıcı belirlenecektir.

• Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda kura çekilişi yapılmayacaktır. Başvuru şartlarını sağladıklarını kanıtlayarak hak sahibi olanlar kategorilerinin önceliğine ve başvuru sıralamasına göre İdarenin hazırlayacağı ve ilan edeceği program doğrultusunda konut seçim ve sözleşme imzalama işlemlerini İdarenin kullanıma açacağı bloklar arasından gerçekleştireceklerdir."
 

Firma Bilgisi: Toki