TOKİ Ankara Altındağ Başpınar Konutları 22 Aralık’ta satışta

TOKİ Ankara Altındağ Başpınar Konutları projesi kapsamında toplam 39 adet konutun başvuru dönemi 22 Aralık 2014 tarihinde başlayacak.

TOKİ Ankara Altındağ Başpınar Konutları 22 Aralık’ta satışta

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Ankara'da hayata geçirilen TOKİ Ankara Altındağ Başpınar projesi dahilinde toplam 39 adet konutun 22 Aralık 2014'te başlayacak başvuru süreci, 31 Aralık 2014'te sona erecek. Sadece en az yüzde 40 engelli vatandaşlara satılacak konutların başvuruları, Halk Bankası'nın tüm şubelerine yapılabilecek.

TOKİ Ankara Altındağ Başpınar'da fiyatlar 99 bin 089 TL'den başlıyor, 134 bin 865 TL'ye kadar yükseliyor. 96, 108 ve 120 aylık vadelerle konut sahibi olunacak projede aylık taksitler ise 619 TL ile bin 185 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Başvuru şartları neler?
TOKİ Ankara Altındağ Başpınar için TOKİ tarafından yayınlanan başvuru şartları ise aşağıda yer alıyor;

"Konut almak için en az %40 Engelli Vatandaşların, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporu (en az %40 engelli olduğuna dair) ile birlikte satışı gerçekleştiren aracı banka şubelerine başvuru dönemi içerisinde başvuru yapacaklardır.

Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir konutun bulunmaması, daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları" şartları kaldırılmıştır.
Açık satışa başvuracak olan konut alıcıları için "konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapması ve alıcıların Sözleşme uyarınca sahip oldukları hak ve yükümlülükleri, ancak anahtar teslim tarihinden itibaren 1 (bir) yıl sonra üçüncü kişilere devir ve temlik edebilmeleri" şartları kaldırılmıştır."

Firma Bilgisi: Toki