TOKİ Ankara Mamak 2. Etap başvuruları 28 Ağustos’ta!

TOKİ Ankara Mamak 2. Etap projesi kapsamında 61 adet konutun başvuru dönemi 28 Ağustos 2014’te başlıyor.

TOKİ Ankara Mamak 2. Etap başvuruları 28 Ağustos’ta!

1472 konutluk TOKİ Ankara Mamak 2. Etap Alt Gelir Grubu projesinde 61 adet konutun başvuru dönemi 28 Ağustos’ta başlayacak, 30 Eylül’de sona erecek.

1+1 ve 2+1 olarak tasarlanan TOKİ Ankara Mamak 2. Etap projesinde fiyatlar ise 37 bin 259 TL ile 64 bin 505 TL arasında değişiyor. 180 aya kadar vadelendirme imkanı sunulan konutlar için aylık taksitler ise 184 TL’den başlangıç gösteriyor.

TOKİ Ankara Mamak 2. Etap projesine başvuru şartları ise şöyle;

 T.C. vatandaşı olması,

 Ankara il sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Ankara il nüfusuna kayıtlı olması, ( Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri kapsamında başvuranların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.)

 Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması, (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)

 Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmaması , (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)

 Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

- Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

 Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 2.600 TL. olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 2.600 TL. olması gerekmektedir.)

 Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

7. Başvuru sahipleri,

1. İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ve adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan Ankara il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuranlar 3 (üç ) yıl ikamet ettiğini kanıtlayacak belgeyi) ibraz edecektir.

2. Hane halkı gelirinin en fazla net 2.600 TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,

 Başvuru sahibi evli ise kendisi, eşi, velayeti altındaki çocuklarından çalışan varsa kendisinin eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumlarından çalıştığına dair alınan belgeler ile maaş bordroları, maaş belgeleri, vb.)Bilkent Plaza B1 Blok 06530 Bilkent/ANKARA Tel: 444 86 54 www.toki.gov.tr

 Başvuru sahibi, eşi veya velayeti altındaki çocuklardan herhangi biri çalışmıyorsa

Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belgeleri,

Ayrıca,

 Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri, T.C.

Emekli Sandığından alacakları “Belgeyi”

3. İl Tapu Sicil Müdürlüğünden başvuru sahibinin, kendisine, eşine ve velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmadığına dair belgeyi, Sözleşme imzalama aşamasında T.C.Ziraat Bankası A.Ş’nin Ankara Şubelerine İbraz edeceklerdir. 

Firma Bilgisi: Toki