TOKİ borç sorgulama Ziraat Bankası

TOKİ borç sorgulama Ziraat Bankası resmi web sitesinden ya da bankaya giderek gerçekleştirilebilir

TOKİ borç sorgulama Ziraat Bankası

TOKİ borç sorgulama işlemi sıklıkla merak ediliyor. Online üzerinden yapılabilir olan TOKİ borç sorgulama, TOKİ resmi web sayfası üzerinden gerçekleşebiliyor.

TOKİ’den ev sahibi olanlar kolaylıkla TOKİ borç sorgulama işlemini gerçekleştirebiliyor. TOKİ borç sorgulama ekranında, TCKN/Vergi No/Pasaport No gibi bilgiler talep ediliyor. Bunun dışında TOKİ borç sorgulama da Sözleşme No/Müşteri No gerekli oluyor.  Son olarak da ekranda çıkan güvenlik kodu da girilince TOKİ borç sorgulama menüsüne geçebiliyorsunuz.

TOKİ borç sorgulama Ziraat Bankası için de banka ekranından ulaşabilir ya da çağrı merkezini arayabilirsiniz. TOKİ borç sorgulama son zamanlarda kapatılınca indirimden fayda sağlıyor.

TOKİ Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?
TOKİ borç sorgulama yapmak için TOKİ’nin resmi web sitesindeki TOKİ borç sorgulama ekranına ulaşarak, istenilen bilgileri girerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. TOKİ borç sorgulama yaparken öncelikle kimlik numaranız sonrasında müşteri numaranız ile giriş yapabilirsiniz.

TOKİ borçlanma nasıl oluyor?
Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca takip edilen :Kooperatif Kredileri kapsamında 14 Haziran 1997 tarih ve 23019 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Toplu Konut Kredileri Uygulama Yönetmeliği’nde “Kredi borcu, borç ferdileştikten ve kredi ödemeleri başladıktan sonra, geri ödemenin başladığı ay veya takip eden ay ile her yıl Ocak, Şubat, Temmuz ve Ağustos aylarında def’aten veya bir yıl içinde en fazla dört eşit taksitte ödenerek vadesinden önce tamamen kapatılabilir.” hükmü bulunmaktadır. 

TOKİ borç sorgulama Ziraat Bankası

Bu hükme göre,1989 öncesi mevzuata göre açılan krediler, 30.05.1989 ile 14.06.1997 tarihleri arasındaki mevzuata göre açılan krediler ve 14.06.1997 tarihli mevzuata göre açılan krediler için, İdaremizce yapılan değerlendirme sonucunda 2010 yılında kullanılan indirim oranlarının değiştirilmeyerek 2011 yılı sonuna kadar devam edilmesine karar verilmiştir.