TOKİ Çorum Merkez Kunduzhan teslimleri yarın başlıyor

TOKİ Çorum Merkez Kunduzhan projesinde konut teslimleri 5 Ağustos 2014’te başlıyor

TOKİ Çorum Merkez Kunduzhan teslimleri yarın başlıyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Çorum’da inşa edilen TOKİ Çorum Merkez Kunduzhan Konutları’nda teslimler yarın yani 5 Ağustos 2014 itibariyle başlıyor. Teslim işlemleri 22 Ağustos 2014’e kadar devam edecek.

TOKİ Çorum Merkez Kunduzhan Konutları teslimleri için TOKİ tarafından yayınlanan bilgiler ise aşağıda yer alıyor;

 Hak sahipleri ilan edilen günde Çorum Bahabey şubesinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalayacaktır. Sözleşme imzalamasını takip eden gün aşağıda belirtilen belgelerle birlikte şantiyede anahtarlarını teslim alacaktır.

 Konut teslimleri, İdaremiz tarafından hazırlanan ve ilan edilen “Konut Teslim Programı” çerçevesinde Projenin müşavir firması olan Emay Uluslararası Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş aracılığıyla gerçekleştirilecektir.

 Konut teslimleri Toplu Konut Şantiyesinde yapılacaktır. Konut alıcıları konut teslim programı çerçevesinde kendilerine bildirilen günde kendi imkanları ile Şantiyeye ulaşacaklardır. Konut teslim işlemlerine saat 09:00’da başlanacaktır.

 Kendisine bildirilen günden başka bir günde konut teslimi için başvuruda bulunan konut alıcılarının işlemleri, geldikleri gün için belirlenmiş konut alıcılarının işlemleri tamamlandıktan sonra yapılabilecektir.

 3065 sayılı KDV kanunu gereğince teslim işlemi nedeniyle Katma Değer Vergisi doğduğundan, alıcılar tarafından T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Bahabey Şubesi’ne KDV tutarı ödenecek ve ödeme dekontu/faturanın bir örneği konut teslim anında Müşavir firmaya alıcılar tarafından ibraz edilecektir. Bankaca yapılacak KDV tahsilatlarının belli bir düzen içerisinde gerçekleştirilmesini sağlamak üzere konut alıcıları teslim tarihinden 1 gün önce aynı saatte ilgili Banka şubesine başvuracaktır. KDV bedelinin yatırıldığına dair belge veya dekont ibraz edilmeden kesinlikle teslim işlemi gerçekleştirilmeyecektir.

 Şantiyede yapılacak konut teslimi sırasında; konut alıcılarının aşağıdaki belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekmektedir:

 Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı),

 Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin konut alıcısında bulunan nüshası,

 Konut vekaleten teslim alınacak ise vekaletnamenin aslı ve fotokopisi,

 KDV tutarının yatırıldığına dair belge veya fatura.

 Belgeler eksiksiz ise, konut alıcılarına Müşavir firma tarafından “Konut Teslim Tutanağı” ile Müşavir firma tarafından mahal listesine göre tanzim edilecek olan “Konut Tespit Föyü” imzalatılacaktır.

Firma Bilgisi: Toki