TOKİ Elazığ Merkez Zafran teslimleri başladı! 1054 konut teslim ediliyor!

TOKİ Elazığ Merkez Zafran 2. Etap projesinde toplam 1054 adet konutun teslimleri bugün (20 Ekim 2014) başladı. Teslimler 3 Kasım 2014’e kadar devam edecek.

TOKİ Elazığ Merkez Zafran teslimleri başladı! 1054 konut teslim ediliyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Elazığ’da inşa edilen TOKİ Elazığ Merkez Zafran 2. Etap projesinde 1054 adet konutun teslim süreci bugün itibariyle başladı. Projenin müşavir firması olan BCT İNŞ. MİM. MÜH. MÜŞ. TURZ. TARIM SERACILIK A.Ş. aracılığıyla yürütülecek konutların teslimleri 3 Kasım 2014 tarihine kadar devam edecek.

Şantiyede gerçekleştirilecek TOKİ Elazığ Merkez Zafran 2.etap teslimleri için konut sahiplerinin yanlarında getirmeleri gereken belgeler şöyle;

*Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı),

*Gayrimenkul Satış Sözleşmesi’nin hak sahibinde bulunan nüshası,

*Konut vekaleten teslim alınacak ise vekaletnamenin aslı ve fotokopisi,

*KDV tutarının yatırıldığına dair belge veya fatura.

1054 konutun teslimi için TOKİ tarafından yayınlanan diğer bilgiler ise aşağıda;

Konut teslim işlemleri çerçevesinde, alıcılara, T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Elazığ Şubesi tarafından yazı gönderilerek teslim işlemleri ile ilgili bilgi verilecektir.

 Konut teslimleri Elazığ Zafran 2.Etap Toplu Konut Şantiyesinde yapılacaktır. Konut alıcıları konut teslim programı çerçevesinde kendilerine bildirilen günde kendi imkanları ile Şantiyeye ulaşacaklardır. Konut teslim işlemlerine saat 09:00’da başlanacaktır.

 Kendisine bildirilen günün haricinde başka bir günde konut teslimi için başvuruda bulunan konut alıcılarının işlemleri, geldikleri gün için belirlenmiş konut alıcılarının işlemleri tamamlandıktan sonra yapılabilecektir.

 3065 sayılı KDV kanunu gereğince teslim işlemi nedeniyle Katma Değer Vergisi doğduğundan, alıcılar tarafından T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Elazığ Şubesi’ne KDV tutarıödenecek ve ödeme dekontu/faturanın bir örneği konut teslim anında Müşavir firmaya alıcılar tarafından ibraz edilecektir. Bankaca yapılacak KDV tahsilatlarının belli bir düzen içerisinde gerçekleştirilmesini sağlamak üzere konut alıcıları teslim tarihinden 1 gün önce Banka şubesine davet edilecektir. KDV bedelinin yatırıldığına dair belge veya dekont ibraz edilmeden kesinlikle teslim işlemi gerçekleştirilmeyecektir.

Firma Bilgisi: Toki