TOKİ Kahramanmaraş Türkoğlu emekli evleri 2016!

TOKİ Kahramanmaraş Türkoğlu emekli evleri projesinde 75 konutun başvuru süreci 31 Mart'ta sona erecek.

TOKİ Kahramanmaraş Türkoğlu emekli evleri 2016!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen TOKİ Kahramanmaraş Türkoğlu emekli evleri projesinde toplam 75 konutun başvuru süreci 14 Mart'ta başladı. 31 Mart'a  kadar devam edecek başvurular, Ziraat Bankası'nın şubeleri tarafından kabul edilecek. 

2+1 olarak tasarlanan Kahramanmaraş Türkoğlu TOKİ evleri, 114 bin liradan satılacak. Yüzde 12 ve 20'lik peşinat ödemesi yapılacak evler için aylık taksitler ise 382 ile 560 lira olacak. 

TOKİ Kahramanmaraş Türkoğlu başvuru şartları şöyle: 
Kişinin 

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Projenin bulunduğu il /ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması,

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

4. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe,  köy evi ve işyeri hariç) olmaması,

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL olması gerekmektedir (Başvuru  sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL olması gerekmektedir.) (İstanbul ilinde gelir şartı 3.700 TL olarak uygulanacak.).

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.

7. Vefat eden emeklinin emekli olmayan eşi de başvuru yapabilir. ( Vefat eden emeklinin aylık maaşını alan kızları hariç)