Toki Kahramanmaraş Türkoğlu Emekli Evleri kuraları 5 Mayıs'ta!

Emeklilere özel olarak hayata geçirilecek olan Toki Kahramanmaraş Türkoğlu Emekli Evleri kuraları 5 mayıs'ta çekilecek

Toki Kahramanmaraş Türkoğlu Emekli Evleri kuraları 5 Mayıs'ta!

Emeklilere özel olarak hayata geçirilecek olan Toki Kahramanmaraş Türkoğlu Emekli Evleri kuraları 5 mayıs'ta çekilecek. 2+1 nitelikli 75 adet konut için yapılacak olan kura çekilişi sonrasında hak sahibi olamayanlar 9 Mayıs 2016 tarihinden itibaren Ziraat Bankası yetkili şubelerinden başvuru bedellerini geri alabilecekler. 

Hak sahibi olan emekliler ise idare tarafından ilan edilecek tarihlerde Ziraat Bankası Türkoğlu Şubesi'nde gayrimenkul satış sözleşmesi imzalayacaklardır. Kahramanmaraş Türkoğlu Toki Emekli Evleri hal sahiplerine, yüzde 12 peşinat için 180 ay vade, yüzde 20 peşinat için 240 ay vade ile taksitlendirilecektir. Taksit ödemeleri, konut teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacaktır.

Toki Kahramanmaraş Türkoğlu Emekli Evleri'nde Sözleşme imzalama aşamasında projeki konutlar için hak sahibi olanlardan Kahramanmaraş il sınırları içerisinde ikamet ettiğini kanıtlayacak belge, tapuda kayıtlı bir gayrimenkulün olmadığını kanıtlayacak belge, SKG'dan alınan maaş dökümü veya emekli maaşının yatırıldığı banka hesap ekstresi istenecektir. 

Projede hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir. Sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar alıcı ve ailesi için ikamet koşulu aranacaktır. İkamet edilmediğinin tespit edilmesi halinde ise sözleşmeleri feshedilecektir. Toki Kahramanmaraş Türkoğlu Emekli Evleri kura çekilişi 3 Mayıs 2016 tarihinde yapılacak. Kura çekiliş yeri ve saati daha sonra idare tarafından ilan edilecektir. 

 

Firma Bilgisi: Toki