TOKİ Kayaşehir kura sonuçları!

TOKİ Kayaşehir kura sonuçları 6-7 Mayıs 2015 tarihinde açıklanacak. Kura çekilişi de yine aynı tarihte Noter huzurunda yapılacak

TOKİ Kayaşehir kura sonuçları!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Başakşehir Kayaşehir'de yapımına devam edilen TOKİ Kayaşehir Evleri, kura yöntemi ile satışa sunuldu. Kura başvuruları 23 Mart 2015 tarihinde alınmaya başlanacak.

TOKİ Kayaşehir kura sonuçları 6-7 Mayıs 2015 tarihinde kura çekilişi ile birlikte açıklanacak. Noter huzurunda gerçekleştirilecek olan kura için son başvuru tarihi ise 30 Nisan 2015.

TOKİ Kayaşehir Evleri'nin 23. bölgesindeki 400 adet daire alt gelir grubu alıcılarına, 18 ve 19. bölgelerdeki 1.100 adet daire ise orta gelir grubu alıcılarına yönelik olacak.

TOKİ Kayaşehir alt gelir grubu projesine başvuruda bulunabilmek için; başvuru sahibinin İstanbul'da en az 2 yıl ikamet ediyor olması ya da il nüfusuna kayıtlı olması, kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulünün olmaması, daha önce TOKİ'den konut satın almamış veya konut kredisi kullanmamış olması, hane halkı net gelirinin 3.700 TL'den az olması ve 25 yaşını doldurmuş olması koşulları gerekiyor.

TOKİ Kayaşehir orta gelir grubu projesine başvuruda bulunabilmek için; başvuru sahibinin İstanbul'da en az 2 yıl ikamet ediyor olması ya da il nüfusuna kayıtlı olması, kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir konutunun olmaması ve daha önce TOKİ'den konut satın almamış veya konut kredisi kullanmamış olması koşulları gerekiyor.

 

Firma Bilgisi: Toki