TOKİ Kırıkkale Bahşılı emekli evleri başvuruları 23 Aralık’ta!

TOKİ Kırıkkale Bahşılı emekli evleri 23 Aralık 2015 tarihinde satışa çıkıyor. Evler 66 bin liradan başlayan fiyatlarla satılacak.

TOKİ Kırıkkale Bahşılı emekli evleri başvuruları 23 Aralık’ta!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen TOKİ Kırıkkale Bahşılı projesinde 32 konut emekliler için satışa çıkarılacak. 23 Aralık’ta başlayacak başvuru süreci 27 Ocak’a kadar devam edecek. TOKİ Kırıkkale Bahşılı emekli evleri başvuruları, Ziraat Bankası’nın Bahşılı Şubesi’ne yapılacak.

2+1 olarak tasarlanan Kırıkkale Bahşılı TOKİ emekli evleri, 66 bin ile 93 bin liradan satılacak. Konut fiyatının yüzde 12 ve 20’sinin peşinat olarak verileceği projede 180 ve 240 aylık vadeler uygulanacak. Aylık taksitler ise 222 liradan başlayacak.

TOKİ Kırıkkale Bahşılı emekli evleri başvuru şartları:

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Projenin bulunduğu il /ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması,

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

4. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması,

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL olması gerekmekte (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL olması gerekmekte.) (İstanbul ilinde gelir şartı 3.700 TL olarak uygulanacak.).

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.