TOKİ Manisa Akgedik Projesi'nde temel atıldı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile Manisa Yunusemre Belediyesi işbirliğinde inşa edilecek olan 5 bin 500 konutluk Akgedik projesinde ilk etap için temel atıldı

TOKİ Manisa Akgedik Projesi'nde temel atıldı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile Manisa Yunusemre Belediyesi işbirliğinde inşa edilecek olan 5 bin 500 konutluk Toki Manisa Akgedik projesinde ilk etap için temel atıldı. 

TOKİ Başkanı M. Ergün Turan temel atma töreninde, evliyalar ve şehzadeler şehri Manisa'nın, TOKİ için önemli bir kıymete sahip olduğunu söyledi.

Manisa için şimdiye kadar 5 bin 843 konut ihale edildiğini, bunun 3 bin 726'sının tamamlanarak hak sahiplerine teslim edildiğini anlatan M. Ergün Turan, ayrıca iki 300 yataklı, bir 200 yataklı, bir 75 yataklı, bir de 25 yataklı olmak üzere 5 hastane ihale ettiklerini, 300 ve 200 yataklı hastanelerin bitirildiğini dile getirdi. Turan, kentte 9 okul, 2 pansiyon, 1 engelsiz yaşam merkezi, 45 ticaret merkezi, 8 cami ve çeşitli kamu binalarının inşaatlarının bulunduğunu kaydetti.

TOKİ Manisa Akgedik Projesi'nde temel atıldı

Şehirlerde en yüksek bina TOKİ binası olmayacak

Son 2 yıldır TOKİ binalarını yüksek katlı inşa etmediklerini söyleyen Turan, kurum içinde sloganlarının; ‘Hiç bir şehirde, ilçede en yüksek bina TOKİ binası olmayacak’ olduğunu belirtti. Turan sözlerine şöyle devam etti: ''Bu proje de 4-5 katlı binalardan oluşan, çok modern yeni bir yaşam alanı olacak. Yeni yaşam alanımızın ilk etabı olan bin 101 konutun hak sahiplerini Mayıs ayı sonunda kura ile belirleyeceğiz. Proje 2017 yılının 8 ya da 9. ayı gibi teslim edilecek. İlk etabın 130-140 milyon liralık bir yatırım bedeli var. Proje kapsamında 39 iş yeri ve bir cami de bulunuyor. 2. etap için ihale hazırlıkları yapılıyor. 2. etaba 7'inci ayda başlamayı düşünüyoruz. Bu proje ile sadece TOKİ'nin Akgedik'e yapacağı yatırım 750-800 milyon liradır.”

Proje yeşil alanlarıyla dikkat çekiyor

Projenin yeşil alanlarıyla da dikkati çektiğini vurgulayan Turan, kişi başına düşecek yeşil alan miktarının Avrupa standartlarının 1,5 katı olacağını söyledi. TOKİ Başkanı Turan daha sonra Akgedik sakinlerinin taleplerini de dinledi.

Firma Bilgisi: Toki