TOKİ Muğla Yatağan emekli evleri 2015!

TOKİ Muğla Yatağan emekli evleri kapsamında 79 konutun başvuru süreci 9 Aralık’ta başlayacak.

TOKİ Muğla Yatağan emekli evleri 2015!

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından hayata geçirilen TOKİ Muğla Yatağan emekli evleri projesinde 79 konut, 9 Aralık’ta satışa çıkarılacak. 30 Aralık’a kadar devam edecek başvurular, Ziraat Bankası’nın Muğla Yatağan Şubesi’ne yapılacak.  

TOKİ Muğla Yatağan emekli evleri projesine başvuru şartlarını aşağıda görebilirsiniz:

Kişinin:

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Projenin bulunduğu il /ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması,

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

4. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması,

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL olması gerekmekte (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL olması gerekmekte.) (İstanbul ilinde gelir şartı 3.700 TL olarak uygulanacak.).

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.