Toki Nevşehir Merkez Kale Etrafı Kentsel Yenileme başvuruları

3+1 tipinde 80 adet konutun satışa sunulacağı Toki Nevşehir Merkez Kale Etrafı Kentsel Yenileme başvuruları 25 Nisan 2016 tarihinde başlayacak

Toki Nevşehir Merkez Kale Etrafı Kentsel Yenileme başvuruları

3+1 tipinde 80 adet konutun satışa sunulacağı Toki Nevşehir Merkez Kale Etrafı Kentsel Yenileme başvuruları 25 Nisan 2016 tarihinde başlayacak. 6 mayıs 2016 tarihine kadar devam edecek olan başvurular Türkiye Halk Bankası'nın tüm şubeleri tarafından kabul edilecek. 

Nevşehir Merkez Kale Etrafı Toki Kentsel Yenileme başvuruları, şehit aileleri, maluller ile dul ve yetimlerin, en az yüzde 40 engelli vatandaşların başvuruları ve diğer konut alıcı adayları başvurular olmak üzere 3 ayrı kategoride kabul edilecektir. Şehir aileleri, maluller ile dul ve yetimlerine konut sayısının yüzde 10'u kadar kontenjan ayrılacak, yüzde 40 engelli vatandaşlara konut sayısının yüzde 5'i kadar kontenjan ayrılacak, diğer konut alıcı adayları ise idarenin genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecektir. 

Kentsel yenileme projesi kapsamındaki Toki Nevşehir Merkez Kale Etrafı Kentsel Yenileme projesi konutların fiyatları 96 bin 794 TL ile 124 bin 235 TL arasında değişiyor. Projede konut alma hakkı ve konut belirleme kurası 13 Mayıs 2016 tarihinde noter huzurunda çekilecektir. Kuraların çekileceği yer, ilgili Türkiye Halk Bankası şubelerinde ve idarenin web sayfasında duyurulacaktır. Kura sonucunda hak sahibi olanlar 18 Mayıs - 24 Mayıs tarihleri arasında Türkiye Halk Bankası Nevşehir Merkez Şubesinde gayrimenkul satış sözleşmesi imzalayacaklardır. Konut satın alma hakkı kazanamayanları başvuru bedelleri ise 18 Mayıs 2016 tarihinden itibaren iade edilecektir. 

Firma Bilgisi: Toki