TOKİ Niğde Çiftlik emekli kuraları

Niğde Çiftlik II. Etap emekli grubu konut projesi kapsamında inşa ettirilecek TOKİ Niğde Çiftlik emekli kuraları 11 Mayıs 2016 tarihinde çekilecek

TOKİ Niğde Çiftlik emekli kuraları

Niğde Çiftlik II. Etap emekli grubu konut projesi kapsamında inşa ettirilecek TOKİ Niğde Çiftlik emekli kuraları 11 Mayıs 2016 tarihinde çekilecek. 2+1 tipinde 35 adet konutun yer aldığı TOKİ Niğde Çiftlik emekli evleri fiyatları 101 bin TL olarak belirlendi. 

Hak sahiplerine TOKİ Niğde Çiftlik emekli konutları, başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar yüzde 12 peşinat bedeli için 180 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için 240 ay vade ile taksitlendirilecek ve peşinatlar sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecek. 

''Hak Sahibi Belirleme Kurası'' noter huzurunda 11 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleşecek. Toki Niğde Çiftlik kuraları sonucunda asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Çiftlik Şubesinden geri alabilecekler. Konutu belli olan alıcılar ise idarenin belirleyeceği ve ilan edeceği tarihlerde T.C. Ziraat Bankası Çiftlik Şubesinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalayacaklardır. 

* Emekli grubu projelerinde hak sahibi olan ve sözleşme imzalayanlar boçları bitene kadar konutlarını devredemeyecekler. 

* Sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar, alıcı veya ailesi için ikamet koşulu aranacak olup, alıcının, kendisinin, eşinin veya çocuklarının ikamet etmediği tespit edilirse sözleşmeleri feshedilecektir. 

Firma Bilgisi: Toki