TOKİ Siirt Merkez Evren Mahallesi kurası ne zaman çekilecek?

TOKİ Siirt Merkez Evren Mahallesi kurası 29 Eylül 2015 tarihinde çekilecek. Projede 191 adet konut satışa çıkarıldı.

TOKİ Siirt Merkez Evren Mahallesi kurası ne zaman çekilecek?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen TOKİ Siirt Merkez Evren Mahallesi projesinde toplam 191 adet konut için başvuru dönemi 24 Ağustos 2015 tarihinde başlayacak. Halk Bankası’nın tüm şubelerine yapılacak başvurular, 16 Eylül’e kadar devam edecek. TOKİ Siirt Merkez Evren Mahallesi kurası ise 29 Eylül'de çekilecek. 

3+1 olarak tasarlanan Siirt Merkez Evren Mahallesi TOKİ Evleri, 141 bin ile 168 bin liradan başlayan fiyatlarla satılacak. 108, 120 ve 144 aylık vadelerin uygulanacağı projede aylık taksitler ise 735 lira ile 1401 lira arasında değişecek.

TOKİ Siirt Merkez Evren Mahallesi başvuru şartları

Projeden konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları şartları aranacak. Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç). Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartları aranacak.