TOKİ Sivas Yenimahalle emekli evleri başvurularında son durum

TOKİ Sivas Yenimahalle emekli evleri için 9 Aralık’ta başvuru süreci başlıyor. Başvurular, 30 Aralık’a kadar devam edecek.

TOKİ Sivas Yenimahalle emekli evleri başvurularında son durum

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen TOKİ Sivas Yenimahalle emekli evleri, 9 Aralık’ta satışa çıkıyor. 30 Aralık’a kadar devam edecek başvurular, Sivas ilindeki yetkili Halk Bankası şubelerine yapılacak.

TOKİ Sivas Yenimahalle emekli evlerinde fiyatlar, başvurusu toplanacak konutların ihalesi yapıldıktan sonra belirlenecek. Ödeme planı ise aşağıdaki gibi olacak:

*Yüzde 12’lik peşinattan sonra 180 ay taksit,

*Yüzde 20’lik peşinattan sonra 240 ay taksit.

TOKİ Sivas Yenimahalle emekli evleri başvuru şartları

Kişinin:

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Projenin bulunduğu Sivas İl sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu Konya nüfusuna kayıtlı olması,

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

4. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması,

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL olması gerekmekte (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dâhil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL olması gerekmekte.)

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.