TOKİ Soma evleri 2016 bitmeden teslim edilecek

Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş, TOKİ tarafından Soma'da hayatını kaybeden işçilerin aileleri için geliştirilen konutların tesliminin bu yıl içinde yapılacağını açıkladı.

TOKİ Soma evleri 2016 bitmeden teslim edilecek

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından Soma maden faciasında hayatını kaybeden işçilerin ailelerine yönelik olarak geliştirilen konutların teslimi 2016 yılı içinde tamamlanacak. Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş tarafından yapılan açıklamada, Gaziantep Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından finanse edilen ve TOKİ tarafından inşa edilen konutların inşasında son aşamaya gelindiğini söyledi.

TOKİ Soma konutları 2016'da teslim edilecek
TOKİ tarafından Soma'da yaşamını yitiren 301 madencinin ailelerine verilmek üzere inşa edilen konut projesinde sona yaklaşıldı. Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü tarafından finanse edilen projede önemli bir aşama katedildiğini açıklayan Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş: "TOKİ tarafından inşa edilen konutalrın bu yıl içinde madencilerin ailelerine teslim edilmesi planlanıyor..." ifadelerini kullandı

Soma'nın yaraları sarıldı mı? Ayrıntılar için tıklayınız...

Soma konutlarında firma değişikliği
Kaymakan Altıntaş, projeyi yürütmekte olan firmanın,  yükümlülüklerini yerine getiremediği için görevine son verildiğini ve yeni bir firmanın çalışmalarına başladığını da vurguladı açıklamasında, Doğuş Grubu tarafından inşa edilen 301 konutluk projenin de devam ettiğini söyledi. Altıntaş, grubun 32 derslik okul inşaatında da önemli bir ilerleme katedildiğini vurgulayarak: "Söz konusu okul yatırımı 8 bin 500 metrekarelik bir alan üzerine kurulacak. Fiziki açıdan ilçemizin en geniş kapalı alana sahip okulu olacak." ifadelerini kullandı. 

İlçeye yatırım sürüyor
Soma ilçesinde yeni istihdam alanlarının oluşturulması yolunda gayretlerin devam ettiğini ve bir çimento farbirakısının temellerinin de yakın bir zamanda atılacağını vurgulayan Altıntaş:

"Yeni bir maden ocağı açılması yönünde herhangi bir çalışma yoktur. Mevcut firmalar da çalışmalarına devam etmektedir. Eynez Maden Ocağı'ndaki incelemeler de devam ediyor..." dedi.