TOKİ Uşak Eşme Evleri 17 Kasım’da satışta

TOKİ Uşak Eşme projesi dahilinde toplam 58 adet konutun başvuru dönemi 17 Kasım 2014 tarihinde start alıyor.

TOKİ Uşak Eşme Evleri 17 Kasım’da satışta

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Uşak’ta hayata geçirilen TOKİ Uşak Eşme Evleri pojesinde 58 adet konutun başvuru süreci 17 Kasım 2014’te başlıyor. 31 Aralık 2014 tarihine kadar devam edecek başvurular, Ziraat Bankası’nın Eşme Şubesi’ne yapılabilecek.

2+1 ve 3+1 olarak tasarlanan TOKİ Uşak Eşme Evleri’nde fiyatlar ise 71 bin 783 TL’den başlıyor, 125 bin 303 TL’ye kadar yükseliyor. 8 bin 614 TL, 10 bin 514 TL, 14 bin 340 TL ve 18 bin 795 TL’lik peşinat ödemesi yapılacak projede 180 aya varan vadeler sunuluyor. Projede konutlar için ödenecek aylık taksitler ise 351 TL’den başlıyor.

Uşak Eşme TOKİ Evleri başvuru şartları ise şöyle;

Konut alıcısnın;

1. T.C. vatandaşı olması,

 Uşak il nüfusuna kayıtlı olması veya Eşme ilçesi sınırları içerisinde en az 1 yıldan az olmamak şartıyla ikamet ediyor olması, söz konusu koşulu belgelerle kanıtlaması gerekmektedir. (İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ibraz edilmesi veya başvuru sahibinin adına ve ikametgah ilmühaberinde yer alan adresine göre düzenlenmiş bir adet fatura (son 3 aya ait doğalgaz, elektrik, su, telefon, cep telefonu vs. fotokopisini, başvuru sahibinin adına kayıtlı fatura bulunmaması durumunda, başvuru sahibinin eşinin, çocuklarının, annesinin ve/veya babasının adına ikametgah ilmühaberi adresine göre düzenlenmiş fatura da kabul edilecektir.)

B1 tipi Altgelir grubu 2+1 konutlar için;

 Satış tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

 Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 2.600.-TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 2.600.-TL olması gerekmektedir.)

  Hane halkı gelirinin en fazla net 2.600.-TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,

 Başvuru sahibi evli ise kendisi, eşi, velayeti altındaki çocuklarından çalışan varsa kendisinin eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumlarından çalıştığına dair alınan belgeler ile maaş bordroları, maaş belgeleri, vb.)

 Başvuru sahibi, eşi veya velayeti altındaki çocuklardan herhangi biri çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belgeleri ibraz edeceklerdir.

3.Satış aşamasında, bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

4.Konut alıcısının; kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı herhangi bir bağımsız konut bulunmadığına dair İl/ilçe Tapu Sicil Müdürlüğünden alınan belgeyi satış tarihinde ibraz ederek başvuru şartlarına sahip olduklarını kanıtlayacaklardır.

5.Daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları şartı aranacaktır.

Firma Bilgisi: Toki