TOKİ Van Merkez Şerefiye Mahallesi başvuruları başladı

TOKİ Van Merkez Şerefiye Mahallesi projesindeki 425 konuta başvuru süreci başladı. Detaylar için tıklayın.

TOKİ Van Merkez Şerefiye Mahallesi başvuruları başladı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen TOKİ Van Merkez Şerefiye Mahallesi projesinde 425 konutun başvuru süreci 11 Nisan itibariyle başladı. 11 Mayıs'a kadar devam edecek başvurular, Halk Bankası şubelerine yapılacak. 

2+1 ve 3+1 olarak tasarlanan Van Merkez TOKİ evleri, 106 bin ile 159 bin lira arasında değişen fiyatlarla satılacak. Konut bedelinin yüzde 10, 15 ve 25'inin peşinat olarak verileceği projede 108, 120 ve 144 aylık vadeler uygulanacak. Aylık taksitler ise 554 liradan başlayacak. 

TOKİ Van Merkez başvuru şartları 
Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları şartları aranacak. Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç). Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartları aranacak.