Toki Van Merkez Şerefiye Mahallesi başvuruları bugün başlıyor

Kentsel Yenileme Toplu Konut Uygulaması kapsamında yer alan Van Merkez Şerefiye Mahallesi başvuruları bugün başlıyor

Toki Van Merkez Şerefiye Mahallesi başvuruları bugün başlıyor

Kentsel Yenileme Toplu Konut Uygulaması kapsamında yer alan Toki Van Merkez Şerefiye Mahallesi başvuruları bugün başlıyor. 2+1 ve 3+1 tipinde toplam 425 adet konutun kuralı satışa sunulacağı projede başvurular Türkiye Halk Bankası'nın tüm şubeleri tarafından 11 Nisan - 11 mayıs 2016 tarihleri arasında kabul edilecek. 

Toki Van Merkez Şerefiye Mahallesi için başvurular, şehir aileleri, maluller ile dul ve yetimleri, en az yüzde 40 engelli vatandaşlar ve diğer konut alıcı adayları olmak üzere 3 ayrı kategoride kabul edilecektir. Şehit aileleri, maluller ile dul ve yetimlerine konut sayısının yüzde 10'u kadar, yüzde 40 engelli vatandaşlara ise konut sayısının yüzde 5'i kadar kontenjan ayrılacaktır. 

Projede yer alan Van Merkez Şerefiye Mahallesi Toki Konutları fyatları 106 bin 390 TL ile 159 bin 607 TL arasında değişiklik gösteriyor. Başvuruların tamamlanmasının ardından konut alma hakkı ve konut belirleme kurası 23 Mayıs 2016 tarihinde çekilecektir. Konut almaya hak kazanan alıcılar 26 Mayıs - 14 Haziran 2016 tarihleri arasında Türkiye Halk Bankası Van Merkez Şubesi'ne peşinatlarını yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalayacaklardır. 

Firma Bilgisi: Toki