Toki Van Merkez Şerefiye Mahallesi Kentsel Yenileme başvuruları

Kentsel Yenileme kapsamındaki Toki Van Merkez Şerefiye Mahallesi Kentsel Yenileme başvuruları 11 Nisan'da başlıyor

Toki Van Merkez Şerefiye Mahallesi Kentsel Yenileme başvuruları

Kentsel Yenileme kapsamındaki Toki Van Merkez Şerefiye Mahallesi Kentsel Yenileme başvuruları 11 Nisan'da başlıyor. 11 Mayıs 2016 tarihine kadar devam edecek olan başvurular Türkiye Halk Bankası'nın tüm şubeleri tarafından kabul edilecek. Proje kapsamında 67 adet 3+1 daire ve 358 adet 2+1 daire üretilecek. 

Toki Van Merkez Şerefiye Mahallesi Kentsel yenileme başvuruları, şehir aileleri, maluller ile dul ve yetimlerinin başvuruları, en az yüzde 40 engelli vatandaşların başvuruları, diğer konut alıcı adayları başvuruları olmak üzere 3 ayrı kategoride kabul edilecektir. 

Şehit aileleri, maluller ile dul ve yetimlerine konut sayısının yüzde 10'u kadar, yüzde 40 engelli vatandaşlara ise konut sayısının yüzde 5'i kadar kontenjan ayrılacak ve kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Diğer konut alıcı adayları idare genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecektir. 

Projede, Van Merkez Şerefiye Mahallesi Toki Kentsel Yenileme fiyatları 106 bin 390 TL ile 159 bin 607 TL arasında değişiklik gösteriyor. Konut alma hakkı ve konut belirleme kurası 23 Mayıs 2016 tarihinde çekilecek olan Toki Van Merkez Şerefiye Mahallesi Kentsel Yenimele projesinde hak sahibi olamayanların başvuru bedelleri 26 Mayıs 2016 tarihinden itibaren iade edilecektir. Kura sonucunda konut satın alma hakkı kazanan ve konutu belirlenen alıcılar ise 26 Mayıs - 14 Haziran 2016 tarihleri arasında Türkiye Halk Bankası Van Merkez Şubesine peşinatlarını yatırarak gayrimenkul satış sözleşmesi imzalayacaklardır. 

 

Firma Bilgisi: Toki