TOKİ Zonguldak çekilişine büyük ilgi

TOKİ tarafından Zonguldak Ereğli ve Devrek'te yapılacak "İkinci Bahar" projesinde talihliler, dün çekilen kuralarla belirlendi. Çekilişe vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

TOKİ Zonguldak çekilişine büyük ilgi

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Zonguldak'ın Ereğli ve Devrek ilçelerine inşa edeceği "Emekliye İkinci Bahar" projesi kapsamındaki konutların kuraları dün çekildi. Kura çekilişine konut sayısının çok üstünde vatandaşın katılımı dikkat çekti. 

TOKİ'den Ereğli'ye 334, Devrek'e 192 konut
TOKİ tarafından Ereğli'de inşa edilecek 334 ve Devrek'te inşa edilecek 192 konutun çekilişine çok sayıda vatandaş katıldı. 13-30 Haziran 2016 tarihleri arasında yapılan başvurulara ilişkin 1 Ağustos'ta yapılan kura çekimi K. Ereğli'de Atatürk Kültür Merkezi Sinema Salonu'nda gerçekleşirken, Devrek'te ise Çaydeğirmeni Belediyesi Kent Ormanı'nda yapıldı. Emeklilerin yoğun ilgi gösterdiği "Emekliye İkinci Bahar" projesi kapsamında  Ereğli için sekiz, Devret için ise altı kat başvuruda bulunuldu.

TOKİ Zonguldak çekilişine büyük ilgi

Çekilişte izdiham
Atatürk Kültür Merkezi Sinema Salonu'nda gerçekleşen çekiliş öncesinde izdiham yaşanırken, TOKİ Proje Uzmanı Süleyman Hilmi Önal, yaptığı konuşmada inşa edilecek 334 konut için gelen başvuru sayısının 2.628'i bulduğunu söyledi. 

Daire planları ve ödeme seçenekleri
Yüzde 12 peşinata 180 ay, yüzde 20 peşinata ise 240 ay vade seçeneklerinin sunulduğu projedeki daireler, 2+1 tipinde ve 75 metrekare büyüklüğünde olacak.