Torba Yasa'da inşaat payı kavgası

Torba Tasarı görüşmeleri, 150 milyonluk inşaat harcının Ataşehir'den Ümraniye'ye kaymasına olanak veren 'sınır tayini' düzenlemeleriyle ilgili olarak sert tartışmalara sahne oluyor

Torba Yasa'da inşaat payı kavgası

Mecliste görüşülmekte olan 'torba yasa' kapsamında, Ataşehir ve Ümraniye ilçe sınırlarının 04 ve E-80 karayolları baz alınarak yeniden düzenlenmesiyle ilgili olarak, iktidar ve muhalefet partileri arasında sert tartışmalar yaşanıyor. Muhalefet, 150 milyon TL'ye varan inşaat harcının CHP'li Ataşehir Belediyesinden AKP'li Ümraniye Belediyesi'ne  kayacağı gerekçesiyle düzenlemeye karşı çıkıyor.

İdris Güllücü: 'Tarifle ilgili sıkıntıları gideriyoruz!'
Şu anda Ataşehir sınırları içerisinde yer alan Barbaros Mahallesi'nin, yeni düzenlemeyle birlikte Ümraniye ilçesine geçtiğini belirten MHP ve CHP'li üyeler, iktidar partisinin tasarı görüşülmeden önce 'ek madde' eklenmemesi hususunda verdiği sözü çiğnediklerini belirtiyor. Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ise, çalışmanın tarifle ilgili sıkıntının giderilmesiyle ilgili olduğun belirterek: ' Daha önce tarifi yapılmış olan yerle aynı yer oluyor, herkes ne olduğunu bilsin diye. Birisinden diğerine geçme şeklinde düzenleme yapılmıyor.' şeklinde konuştu.

Tan: Ataşehir'den Ümraniye'ye transfer
HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan ise söz konusu değişiklikle birlikte 150 trilyon liralık inşaat harcının Ataşehir İlçesi'nden Ümraniye geçtiğini belirtti.