Torunlar GYO’nun sigorta şirketinden açıklama

Önder Sigorta ve Reasürans Brokerliği’nden Torun Center inşaatında meydana gelen kazayla ilgili açıklama yapıldı

Torunlar GYO’nun sigorta şirketinden açıklama

Torunlar GYO’nun sigorta şirketi Önder Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş.’den 10 kişinin hayatını kaybettiği asansör kazasıyla ilgili açıklama geldi. Şirketten yapılan açıklama şöyle: “Torun Center projesinde yaşanan kaza nedeniyle Önder Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. olarak bizler de derin keder ve üzüntü içindeyiz. Kazada hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabır dileriz. Torunlar Şirketler Grubu bünyesindeki tüm çalışanların özel sigorta işlemleri, şirketimiz Önder Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. aracılığı ile yapılmaktadır.

Kazada hayatını kaybeden kardeşlerimizin acısının telafisi elbette ki hiçbir şekilde mümkün değildir. Diğer taraftan; sigorta poliçesine taraf sigorta şirketleri bu kardeşlerimizin maddi- manevi tazminat haklarını tam ve eksiksiz yerine getirmekle yükümlüdür.

Elim kazanın vukuu bulduğu şantiyedeki çalışanların tümü  ‘İşveren Mali Mesuliyet Poliçesi' çerçevesinde en geniş kapsamlı şekilde ve en üst limitten sigortalanmıştır.

Kazada hayatını kaybeden 10 kardeşimizin tüm yasal hakları için gerekli hukuksal süreç, kaza sonrası ilk iş gününde, 8 Eylül pazartesi (bugün) itibari ile başlatılmış olup, maddi ve manevi tazminatları en hızlı şekilde şirketimiz aracılığıyla sigorta poliçesine taraf sigorta şirketlerince tazmin edilecektir." 

Firma Bilgisi: Torunlar Gyo