Trafalgar Meydanı bu evlerden geçilmez

Londra Tasarım Festivali kapsamında farklı konseptlerde evler tasarlayan Airbnb’nin evleri Trafalgar Meydanı’nda sergilenecek

Trafalgar Meydanı bu evlerden geçilmez

Simge projeleriyle ünlü Londra Tasarım Festivali, bu yıl 13-21 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Arkitera.com’dan İlknur Sudaş’ın haberine göre Trafalgar Meydanı'nda düzenlenecek sergide "ev", "yaşamanın yeni yolları" ve "tasarım" kavramları irdelenecek.

Seyahat severlerin sıkça kullandığı bir ev kiralama sitesi olan Airbnb, bu proje için Jasper Morrison, Patternity, Raw dges ve Studioilse olmak üzere 4 farklı tasarım stüdyosuyla çalışıyor. Airbnb’nin bu projedeki amacı ise müşterilerini evlerinde hissettirmek. Eleştirel projeleriyle dikkat çeken ve bu yıl Venedik Mimarlık Bienali'nde farklı bir projeye imza atan platform, tasarım dünyasında kendine eleştirel bir "ev" ediniyor.

İkonik meydana yerleştirilecek evi simgeleyen kabinler dışarıdan benzer görüntüler verecek olsa da iç mekan tasarımları birbirinden farklı yönleriyle dikkat çekeceğe benziyor. 

Londra Tasarım Festivali Direktörü Ben Davis ise "Hepimiz bir evde yaşıyoruz ve diğerlerinin yaşadığı evlerden haberdarız. Bu dört birbirinden farklı proje ise bize tasarımla yaşamanın yeni yollarını öğretecek" diyor.