Türk mobilya sektörünün Hindistan çıkarması

İstanbul Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği, Hindistan'da düzenlenen Uluslararası Mobilya fuarına damgasını vurdu

Türk mobilya sektörünün Hindistan çıkarması

Bu yıl Hindistan'da 27. kez gerçekleştirilen Interiors and Design Event fuarı'na katılan İstanbul Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği,  kurduğu uluslararası bağlantılarla dikkat çekti.Türkiye’nin en geniş ulusal katılımı gerçekleştirdiği organizasyonda, Mumbai Başkonsolosu Erdal Sabri Ergen, Mombai Ticaret Ataşesi M. Göktuğ Bayrı, Mombai Ticaret Ataşesi Salih Ünver, İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Güleç ve Başkan Yardımcısı Zeki Şahin ile birlikte Türk standının açılışı gerçekleştirdi. 

Mobilyacılarımız Hindistan'a çıkarma yaptı
Ülkenin en prestijli ve köklü sektörel etkinliklerinden biri olan fuara en geniş ve kapsamlı katılımı gerçekleştiren URGE Grubu büyük bir ilgi gördü. 15 üye firmaya ait stantta çalışmalarını sürdüren URGE, dört gün boyunda bin 376 iş görüşmesi gerçekleştirdi. Başta Suudi Arabistan olmak üzere Ortadoğu ülkeleri, İngiltere, İspanya ve Uzakdoğu ülkelerinden önemli satın almacıların boy gösterdiği fuarda, Hindistan mobilya pazarının temel aktörleri de Türk ürünlerine büyük ilgi gösterdi. 

Gerçekleştirilen iş görüşmeleriyle birlikte ilk kez girdikleri yeni pazar bilinirliklerinin artması, doğrudan ürün satışı, bayilik ve proje bazlı ortaklı kurulması hususlarında bağlantılar kuran Türk mobilya temsilcileri, ortaklıklar konusunda da önemli çalışmalar yapma şansı buldu. Hindistanlı satın almacılar ise sergilenen ürün pazarındaki eksiklikleri dile getirerek, Türk firmalarının Hindistan pazarına gereken önemi vermediğini belirtti.