Türkan Şoray fotoğraf sergisi açıldı

Hem Türkiye'de hem de Dünya'da bir ilk olan Kale Outlet Center'daki serginin açılışını Türk Sineması'nın Sultanı Türkan Şoray gerçekleştirdi

Türkan Şoray fotoğraf sergisi açıldı

28 Mart 2013/ emlakwebtv
Kale Outlet Center'ın 26.000 m2 olan tüm alanı, tüm koridorlarının,  tüm mağaza vitrinlerinin, kısacası Alışveriş Merkezi'nin içindeki her  bir m2 Türk Sineması'nın Sultanı, Türkiye'nin Sultanı TÜRKAN ŞORAY'ın fotoğraflarıyla donatıldı.

Yaşayan bir efsane için yapılan en büyük fotoğraf sergisi niteliğine sahip sergi için aylar boyunca çok büyük arşiv çalışması yapıldı; tam 50 kişi TÜRKAN ŞORAY fotoğraflarını önce aradı buldu, sonra baskıya yetiştirdi. Sultan'ın hayranları da eşlik ederek, pek çok fotoğrafa Sultan'ın hayranlarından ulaşıldı. 1.500 adet fotoğrafı en yeni teknoloji ile baskı çalışması  yapılması ve fotoğrafların basımı tam 1 ay süren serginin Kale Outlet Center açılışına Sultan'ın hayranları yoğun ilgi gösterdi.

Tüm  geliri  İZEV'e Guiness Rekorlar Kitabı'na başvurusu yapılan ve kırmızı kurdele kesimini Kale Outlet Center Genel Müdürü Bülent Karataş ile keserek Fotoğraf Sergisi'nin açılışını yapan Sultan duygusal anlar da yaşadı. Gün yüzüne çıkmamış fotoğraflarıyla karşılaşan Türkan Şoray, bu sergideki fotoğrafların satışından elde edilen  tüm  gelirin  İZEV'e yani, İstanbul Zihinsel Engelliler Vakfı'na  bağışlanmasıyla gurur duyduğunu belirtti. "Geçmişten geleceğe iz bırakan fotoğraflarıyla" Setlerden galalara, gazete kupürlerinden en özel kareleriyle çektirdiği fotoğraflara, yaşamının en güzel anlarına kadar "GEÇMİŞTEN GELECEĞE İZ BIRAKAN FOTOĞRAFLARIYLA"  TÜRKAN ŞORAY'ın görüldüğü sergide IZEV Vakfı çocukları el emeği olarak ürettikleri keçeden kolyeyi Sultan'a armağan ederken ziyaretçiler ve Türkan Şoray gözyaşlarını tutamadı.