Türkerler 3 yılda 8 milyar dolarlık yatırım planlıyor

Türkerler Holding inşaat alanındaki iş hacmini 3 yılda 8 milyar dolara çıkarmayı hedefliyor.

Türkerler  3 yılda 8 milyar dolarlık yatırım planlıyor

Türkiye'nin en büyük projelerini inşa eden ve kamu özel işbirliğiyle hayata geçen sağlık entegre tesisinin inşaatını yürüten Türkerler Holding bünyesinde tekstil, enerji ve inşaat işlerini barındıryor. 50 yıllık geçmişe sahip olan Trkerler Holding'in inşaat alanındaki iş hacmi 5 milyon meterekareye ulaştı. Türkerler Holding projelerinin toplam yatırım değeri ise 5 milyar doları yakaladı. Holding 3 yıl içinde bu yatırımlarını 8 milyar dolar değerine ulaştırmayı hedefliyor. İstanbul Zincirlikuyu'daki Çiftçi Towers, Mahall Bomonti İzmir ve Mahall Ankara projeleriyle lüks konut ve ofis geliştirmede önemli projelere imza atan Türkerler Holding bünyesinde 13 bin 500 kişi istihdam ediliyor. Gayrimenkul geliştirme projelerinde teknolojik altyapı, sosyal imkanlar ve ulaşım kolaylıklarını ön plana çıkaran Türkerler Holding, kültür sanatı da projelerindeki yaşamın içine entegre ediyor. 

Divan kalitesini projelerine getirdi
Mahall markasıyla Ankara ve İzmir'de proje yapan Türkerler Holding, bu ay teslimlerine başlanacak olan Mahall Ankara projesinin işletmesi için Divan ile anlaştı. Divan Oteli'nin servis kalitesi ve hizmet anlayışını Mahall Ankara projesi sakinlerine sunacak olan Divan, Ankara projesinin ardından Mahall Bomonti İzmir projesinde de yer alacak. Mahall Bomonti İzmir Divan kalitesini sakinlerine sunan projelerden olacak. Bu kapsamda rezidanslara ve ofislere kendi kalite anlayışını getirecek olan Divan, otellerinde mutalaka çalışmış özel eğitimleri kişilerden oluşan ekibiyle Mahall projelerinde hizmet verecek. Sosyal tesislerin işletilmesi, konsiyerj, resepsiyon, araç kiralama, kuru temizleme, bebek bakımı veya rezervasyon gibi pek çok hizmeti verecek olan Divan ekibi, Mahall projelerinin değerine değer katacak. 

Türkerler  3 yılda 8 milyar dolarlık yatırım planlıyor


 

Mahall Bomonti İzmir'de tarihi eserler yer alacak
Bomonti Bira Fabrikası arazisinde yer alan Mahall Bomonti İzmir projesi, bünyesinde bira fabrikası zamanından kalma, tarihi eser niteliği taşıyan tescilli ağaçlar barındıryor. Bunun yanı sıra 9 adet de tarihi eser niteliğindeki yapıyı da içinde barındıran Mahall Bomonti, bu yapılarla değer kazanıyor. Proje içinde yer alan bu yapılar, aslında uygun şekilde restore edilip, yaşama karıştırılmaya çalışılıyor. Müze, restoran, sanat atölyesi ve çeşitli kültür sanat faaliyetleri için kullanılacak olan tarihi yapılar, kültür sanatı ulaşılabilir ve yaşaabilir kılıyor.  

Firma Bilgisi: Türkerler Holding