Türkiye'nin en büyüğü Gebze'de kurulacak

Muğla'nın Menteşe ilçesinde açılan Helvacıoğlu Ford Truks bayisinde konuşan Ali Koç, Gebze'de Türkiye'nin en büyük Ar-Ge merkezinin açılışının yapılacağını duyurdu

Türkiye'nin en büyüğü Gebze'de kurulacak

Muğla'nın Menteşe ilçesinde açılan Helvacıoğlu Ford Truks 4S bayisinde konuşan Ali Koç, Gebze'de Türkiye'nin en büyük Ar-Ge merkezinin açılışının yapılacağını duyurdu. Koç, Fort-Otosan Ar-Ge Merkezi açılışının 1 ya da 2 ay içerisinde gerçekleştirileceğini söyledi.

Ar-Ge'ye en büyük yatırım yapan firma Ford-Otosan
Helvacıoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ünal'ın ev sahipliği ve Vali Amir Çiçek ile Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'ün de katıldığı etkinlikte konuşan Koç, Ford Otosan'ın AR-GE'ye en fazla yatırım yapan şirket olduğunu belirterek: 'İnşallah 1-2 ay içerisinde Gebze'de Türkiye'nin en büyük Ar-Ge merkezini açacağız. Ülkemiz çağ atlarken, bizler içinde güzel bir hikâye oluştu. Bur fırsatı iyi değerlendirdik. Büyüdük, ülke ekonomisine katkı sağladık. İnşallah bundan sonra da böyle devam edebiliriz.' şeklinde konuştu.

Muğla kişi başına düşen otomotiv sayısında ikinci
Muğla'nın kişi başına düşen otomobil sayısında Türkiye ikincisi olduğunu belirten Koç, Ford-Otosan'ın 13 yıl içerisinde üretim kapasitelerini 10 kat artırarak, 415 bin araca çıkardığını söyledi. Koç, 1982 yılında zamanın zor şartlarında Eskişehir İnönü Fabrikasının kurulduğunu hatırlatarak: 'eçen 55 yıllık sürede yüzde 100 yerli mühendislik ve işçilik gücüyle Türkiye ekonomisine yüksek katma değer sağladık. Çok iyi bir 13-14 yıl yaşadık. Artık sadece araçlarımızı değil ürettiğimiz teknolojiyi de ihraç edebiliyoruz. Yüzde 100 Ford Otosan mühendisleri tarafından geliştirilen ve yine yurdumuzun işçileri tarafından üretilen yerli çekiler ve kamyonlarımız büyük rağbet görürken, yurt dışında da Türk Malı damgasıyla bizleri gururlandırmaktadır.' dedi.