Türkiye'ye 1 milyon doların üzerinde yatırım gelecek

Türkiye'de ilk kez gerçekleşecek Cityscape fuarına gelen yatırımcılardan bazıları Türkiye’ye 1 milyon doların üzerinde yatırım yapmayı planlıyor

Cityscape Turkey uzun yıllar süren çalışmaların ardından İstanbul Kongre Merkezi’nde kapılarını açacak. 24-26 Mart tarihlerinde düzenlenecek fuara yurt içinden olduğu kadar yurt dışından da pek çok katılımcı ve ziyaretçi gelecek. Toplam 7 bin metrekarelik alanda düzenlenecek fuara 67 firma katılım gösterecek. Katılımcıların yüzde 15’ini yabancı firmalar oluşturuyor.  Son yaptırılan kayıtlara göre ise 59 farklı ülkeden gelecek misafirler Cityscape Turkey’i ziyaret edecek. Cityscape Turkey’e özel başlatılan bir program kapsamında Cityscape’in elinde bulunan tüm ziyaretçi bilgileri alınarak Türkiye’ye yatırım yapmak istediğini belirtmiş yatırımcılar ve firmalar konaklama ve transfer masrafları karşılanarak davet edildi. 100’ün üzerinde yatırımcı bu daveti kabul etti ve bu yatırımcılarla pek çok kez toplantılar yapıldı. Bu firmaların yüzde 47’si Türkiye’ye 1 milyon doların üzerinde yatırım yapmak istediğini belirtirken bunların yüzde 75’i ise İstanbul’a yatırım yapmak istediğini söyledi.


Cityscape tarihinin en büyüğü
2002 yılında ilk kez Dubai’de düzenlenen Cityscape fuarı büyük ilgi gördü. Ardından Doha, Kuveyt, Katar, Cidde, Abu Dabi ve Seul’de de düzenlenen Cityscape sekizinci şehir olarak İstanbul’da düzenleniyor. Bunun sebeplerinden biri de her yıl Türk firmaların bu fuara ilgisinin büyümesi. Cityscape’in İstanbul ayağı ise tam 7 bin metrekarelik alanıyla şimdiye kadar yapılan Cityscape’lerin en geniş alana yayılanı oluyor. Cityscape her yıl yaklaşık 100 binin üzerinde gayrimenkul profesyonelini ve gayrimenkul yatırımcısını bir araya getiriyor.