Türkiye’yi Cannes’da tanıtacaklar

Gayrimenkul sektörünün uluslararası platformda projelerini tanıttığı en önemli fuar olan MIPIM, 2015 yılında 10-13 Mart tarihleri arasında Fransa Cannes’da düzenleniyor.

Türkiye’yi Cannes’da tanıtacaklar

8 Kasım 2014 / Posta Gazetesi 

Gayrimenkul sektörünün uluslararası platformda projelerini tanıttığı en önemli fuar olan MIPIM, 2015 yılında 10-13 Mart tarihleri arasında Fransa Cannes’da düzenleniyor. MIPIM 2015’te İstanbul ve Türkiye’nin tanıtımı için özel projeler geliştirildi. Bu projelerle uluslararası gayrimenkul yatırımcısının dikkatini Türkiye’ye yöneltmesi hedefleniyor. 

Alkaş’ın Türkiye temsilciliğini yaptığı MIPIM’in uluslararası organizatörü ise Reed Midem. Fuar, geçen yıllarda olduğu gibi uluslararası yatırımcılar, şehir planlamacıları, alışveriş merkezleri, mimarlar, konut sektörü, belediyeler ve otel zincirlerini biraraya getirecek. MIPIM 2015, bu yıl da 19 bin 400 metrekarelik alanda düzenlenecek.  93 ülkeden yaklaşık 4.500 yatırımcının 2.000’i aşkın standla katılacağı MIPIM 2015’e yaklaşık 5 aylık bir süre olmasına rağmen büyük bir ilgi var.

MIPIM’e en çok katılım gösteren ülkeler arasında ilk 9’da yer alan Türkiye, çalışmalarını sürdürüyor. Bu doğrultuda MIPIM’e katılan ülkeler arasında ses getirecek bir proje hazırlanıyor. 300 metrekarelik İstanbul Çadırı’nda kentte son dönemlerde gerçekleştirilen veya proje aşamasındaki iddialı projeler tanıtılacak. 10 Mart 2015 akşamı Carlton Otel Cannes’da tüm fuar katılımcılarının davetli olduğu MIPIM 2015 Açılış Kokteyli’ne de İstanbul Ticaret Odası (İTO) ev sahipliği yapacak. Proje çerçevesinde 300 metrekarelik İstanbul Çadırı’nın 72 metrekarelik bölümünde İstanbul’un uluslararası projeleri dev maketlerin yanı sıra 3 boyutlu gösterimlerle de dünya yatırımcılarına tanıtılacak.