Türkiye'de ilk: 50 yaş üstü sağlık konseptli proje

50 yaş üstü yaş grubuna yönelik olarak geliştirilen Villagio 50+ Çeşme projesi, deniz kıyısında ve doğa ile iç içe bol oksijenli bir yaşam sunuyor. Projede tıbbi destek ve özel terapi ihtiyacına da yanıt veriliyor

Türkiye'de ilk: 50 yaş üstü sağlık konseptli proje

İzmir Çeşme'de 50 ve üstü yaş grubuna yönelik olarak geliştirilen Villagio 50+ Çeşme doğa ile iç içe ve deniz kıyısında bir yaşam vaat ediyor. Emeklilik sonrasında deniz kıyısında bir yaşam hayali kuran herkese uygun bir konspette oluşturulan Villagio 50+ Çeşme yatırımcıların tıbbi destek ve özel terapi ihtiyaçlarına da yanıt verecek. 

Metropollerde yaşamaktan yorulanlar için

Emekliliklerini keyfini deniz kenarında yaşamak isteyenler, Ankara, İzmir ve İstanbul gibi mega kentlerde yaşamaktan yorulanlar ve  çocuklarından bağımsız bir yaşam kurmak isteyenler için Çeşme'de hayata geçirilen Villagio 50+ Çeşme, sakin bir ortam ve aktif bir yaşam arayanlara hitap ediyor. Almanya Hükümetine de gerontoloji programları danışmanlığı sunan uzmanların danışmanlık hizmeti sunduğu projede, 50 yaş üstü yaş grubunun da tüm ihtiyaçları karşılanacak. Türkiye'de ilk kez bir yaşam projesinde hayata geçirilecek 50+ sağlık konsepti ile ev sahiplerinin beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda hizmet sunacak projede, temel hijyenik bakımlar, fizik tedavi ve terapileri, tıbbi bakımları da proje dahilinde sağlık merkezlerinde yapılabilecek. 

Çeşme'nin en güzel koyu

Sakız Adası'na uzanan panoramik deniz manzarasıyla dikkat çeken Ayasaranda Koyu'nda  ve denize 300 metre yakınında bir kasaba konseptinde hayata geçirilecek olan Villagio 50+ Çeşme, 84 bağımsız birimden oluşacak. Toplamda 12 bin 100 metrekarelik alan üzerindeki projede yer alan rezidans daireler 68 metrekare ile 154 metrekare arasında farklılık gösterecek. Projedeki daireler 1+1 ve 2+1 tipinde inşa edilecek ve emekliliğini 5 yıldızlı otel konforunda yaşamak isteyenler için ideal bir seçenek olacak. Yatırımcılar bahçe tarımı da yapabilecek. 

 

Türkiye'de ilk: 50 yaş üstü sağlık konseptli proje

 

Yaş dostu proje: Villagio 50+ Çeşme

Projeyle ilgili bilgi veren Kuzu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kuzu, dünya nüfusunun gittikçe yaşlandığını ve insanlar yaş aldıkça alışkanlıkları ve biyografileri doğrultusunda ihtiyaçlarının değiştiğini belirtti. Almanya'da çok önemli bir enstitü ile  bu alanda konseptler geliştirdiklerini dile getiren Kuzu: "Almanya’da birçok enstitü ile bu alanda konseptler geliştiren ve hayata geçiren 20 yıldan fazla olan deneyimle bu projede amacımız, kişilerin yaşları ilerledikçe yaşam kalitelerini yükseltmektir" dedi. Kuzu, projenin tasarımında Gerontologların uzun yaşamanın sırrı üzerine yürüttükleri çalışmalardan yararlandıklarını da belirterek: "Kapıların genişlikleri, merdiven aralıkları, ışıklandırma ve düz zemin yaş dostu projeye uygun olarak tasarlandı. Amaç yaşlı bakım evlerine gitmek istemeyen 60 yaş üstü insanların satın aldıkları kendi evlerinde günlük alışkanlıklarını sürdürmelerini ve yaşam standartlarını daha kaliteli bir çizgiye getirmeyi sağlamak..." şeklinde konuştu. 

Özel sağlık olanaklarıyla Villagio 50+ Çeşme

Rezidans sağlık konsepti ile ev sahiplerinin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak olan 50+ Villagio Çeşme bünyesinde temel hijyenik bakımlar, fizik tedakvi ve terapiler, tuz odası, fizyoterapiler, egzersizler, oksijen ve nefes terapisi, detoks, masaj, beyin aktifleştirme, hafıza terapileri, kişiye özel terapiler gibi temel hizmetler kişilere kendi konutlarında sunulacak. 

Firma Bilgisi: kuzu holding
Proje Bilgisi: villagio 50+ çeşme