Uludağ’a teleferikle yolculuk

BursaRay’ın Gökdere İstasyonu’na yapılacak teleferik istasyonuyla, kent merkezinden Uludağ Oteller Bölgesi’ne teleferikle kısa sürede ulaşım sağlanacak

Uludağ’a teleferikle yolculuk

31 Ocak 2014/ emlakwebtv
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BursaRay’ın Gökdere İstasyonu’na yapılacak olan teleferik istasyonuyla, Oteller Bölgesi’ne yaklaşık 25 dakikada ulaşılacağını müjdeledi. Başkan Altepe, “Uludağ’ı teleferikle Bursa ile buluşturma projesini hayata geçiriyoruz” dedi.

'Yaya mesafede tüm vatandaşlar teleferiğe ulaşabilecek' 
Yaklaşık 2 yıldır proje ile ilgili çalışmaların sürdüğünü, etüt ve incelemelerin yapıldığını ve güzergahın belirlendiğini anlatan Başkan Altepe, “BursaRay Gökdere İstasyonu’nun üst katına teleferik istasyonu oluşturulacak. Heykel – Setbaşı durağı da olacak. Yaya mesafede tüm vatandaşlar teleferiğe ulaşabilecek. Görükle, Kestel ve Mudanya’dan da gelecek olan vatandaşlar da artık Uludağ’a kolaylıkla ulaşabilecekler. Bu proje, ulaşımda büyük bir reform olacak. Bu sayede şehir merkezinde trafik de rahatlamış olacak” şeklinde konuştu.Başkan Altepe, Gökdere’ye ulaşacak olan teleferik projesinin heyecanını duyduğunu belirterek, “Teleferiğin Sarıalan hattı yakında tamamlanacak ve daha sonra Oteller Bölgesi’ne de ulaşacak. Gökdere’de uygulanacak proje ile Uludağ şehirle buluşmuş olacak. Bursa’nın kalbinden Uludağ’a yaklaşık 25 dakikada ulaşım sağlanabilecek” dedi.