Ünlü futbolcular binayı evsizlere verdi!

Manchester United'ın iki eski futbolcusu Gary Neville ve Ryan Giggs, otel yapmak için satın aldıkları Manchester'daki binayı bu kış için evsizlere tahsis etti

Ünlü futbolcular binayı evsizlere verdi!

Manchester United'ın iki eski futbolcusu Gary Neville ve Ryan Giggs, otel yapmak için satın aldıkları Manchester'daki binayı bu kış için evsizlere tahsis etti.

2.3 milyon dolara satın alınan bina, bu kış 30'a yakın evsize ev sahipliği yapacak. 35 odalı lüks otelde yenileme çalışmaları Şubat ayında başlayacak olup, bu çalışmalara kadar evsizlerin evi olacak.

Reuters'un haberine göre; Wesley Hall, Neville ile telefonda konuştuğunuu şu şekilde açıkladı: 

Neville ile konuştuktan sonra ağlamaya başladım. Burada kışın belli bir dönemi için bizim kalabileceğimizi söyledi. Şükürler olsun. Böyle bir evi bulduk. Burada kışlar çok soğuk oluyor. Kar yağıyor, yağmur yağıyor. Bir yer bulmak zorundaydık ve karşımıza burası çıktı.

 

Ünlü futbolcular binayı evsizlere verdi!


Gary Neville kimdir?
Gary Neville 1992'de Manchester United'de forma giymeye başladı. 1975 doğumlu olan Gary Neville, 2011 tarihinde futbolu bırakmaya karar verdi.

 

 

Ünlü futbolcular binayı evsizlere verdi!


Ryan Giggs kimdir?
Ryan Giggs 1973 doğumlu olup, Tüm kariyeri boyunca Manchester United'de forma giydi. İngiltere'de Yılın Futbolcusu ilan edilen Giggs, Manchester United takımında en çok forma giyen futbolcu unvanın da sahibidir.