Üsküdar - Sancaktepe metrosu fiyatları katladı

Üsküdar - Sancaktepe metro hattı henüz açılmadı. Fakat hattın geçtiği bölgelerde konut fiyatları şimdiden iki katına çıktı.

Üsküdar - Sancaktepe metrosu fiyatları katladı

Üsküdar - Ümraniye - Sancaktepe - Çekmeköy metro hattının çalışmaları hızla devam ediyor. 2012 yılında temelleri atılan metro hattının 20 kilometre çift tüp tüneli, 16 tane de yar altı durağı bulunuyor. Anadolu yakasının ikinci metrosu olan Üsküdar - Sancaktepe metrosu, tüm inşaat ve elektromekanik işleri tek elden yürüdüğü için hızlı bir ilerleme kaydediyor. Doğuş Grubu tarafından yapılan metro inşaatı tamamlandığında saatte 55 bin yolcu taşıması bekleniyor. Üsküdar - Sancaktepe arası 24 dakikaya inerken, Sancaktepe'den Yenikapı'ya 36, Taksim'e 44, Hacıosman'a 68, Atatürk Havalimanı'na 68 ve Olimpiyat Stadı'na ise 78 dakikada ulaşım sağlanacak. Üsküdar - Ümraniye - Çekmeköy - Sancaktepe metro durakları ise;  Üsküdar, Fıstıkağacı, Bağlarbaşı, Altunizade, Kısıklı, Bulgurlu, Ümraniye, Çarşı, Yamanevler, Çakmak, Ihlamurkuyu, Altınşehir, İmam Hatip Lisesi, Dudullu, Necip Fazıl, Çekmeköy-Sancaktepe'den oluşuyor. Metro hattı tamamlandığında, geçtiği güzergahın trafik çilesini azaltacak ve olumlu sosyal etkileri de olacak. Üsküdar - Ümraniye - Çekmeköy - Sancaktepe metrosu açılış tarihi ise 20 Eylül 2016 olarak taahhüt ediliyor. 

Üsküdar - Sancaktepe metrosu fiyatları katladı


Üsküdar - Sancaktepe metrosu daha açılmadan ev fiyatlarını ikiye katladı
Metrolar ve diğer raylı ulaşım sistemleri metropol kentlerin yükünü hafifletirken, konforlu bir ulaşım sağlıyor. Gelişmişliğin en önemli göstergelerinden bir olan ulaşım, ne kadar konforlu ve kolay olursa kentin cazibesini o kadar arttırıyor. Üsküdar - Sancaktepe metrosu da güzergahı dolayısıyla kent merkezine yakın konumda.İstanbul'un her yerine karayolundan ulaşım sağlanıyor ve bu ihtiyaca cevap veremiyor. Bölge bu hat sayesinde ne kadar ulaşılabilir olursa o kadar tercih ediliyor. Bunun sonucu olarak da daha şimdiden hattın geçtiği güzergahlarda konut fiyatlarının ikiye katlandığını gözlemliyoruz. Metro inşaatından önce 80 - 90 bin liraya Sancaktepe'de ev bulunabilirken, şu anda bölgede konut fiyatları 200 bin liradan başlıyor. Metro açılmadan bölgeden ev sahibi olmak ciddi oranda para kazandıracak gibi görünüyor. Ayrıca bu hattın Sabiha Gökçen Havalimanı'na kadar uzatılacağı da planlar arasında.