Verona'ya gökdelen mezarlık

İtalya'nın Verona Kenti'ne inşa edilmesi planlanan 'gökdelen mezarlığı' için, Kent Meclisi onay verdi

Verona'ya gökdelen mezarlık

İtalya'nın Verona Şehri Meclisi, kente inşa edilecek gökdelen mezarlığı için onay verdiğini açıkladı. Binanın isminin Türkçe'de 'Sonsuz Gökyüzü' anlamına gelen 'Cielo Infinito' olması bekleniyor.

Dev gökdelen mezarlığı
İtalya'nın Verona Kent Meclisi, şaşırtıcı bir karara imza atarak, şehre inşa edilmesi düşünülen 'gökdelen mezarlığı' için onay verdiğini açıkladı. 33 kattan oluşacak Cielo Infinito isimli binada 24 bin civarında mezar yerinin olması bekleniyor. 

Hangi ülkelerde gökdelen mezarlıkları var?
Gökdelen mezarlığı olarak projelendirilen bir diğer proje de Skyscraper Cemetery ismiyle Norveç'de hayata geçiriliyor. Norveçli tasarımcı Martin McSherry tarafından tasarlanan binanın, şehrin merkezine yakın 'mezarlık sorununun' çözümünde önemli bir rol üstlenmesi bekleniyor.

Skyscraper Cemetery-Norveç

Dünyanın en büyüğü Brezilya'da
Şu anda dünyanın en büyük gökdelen mezarlığı ise Brezilya'da hayata geçirilmesi planlanan Memorial Necropole binası. Yıllık anma ve etkinlikler için de kiralanabilmelerin yapılacağı binada, 32 katlı yüksek tavanlı mezar bölmeleri, küçük bir kilise, şelaleler ve küçük bir de restaurant bulunuyor. 

Memorial Necropole-Brezilya