Vestel LED'in pazar payı yüzde 14'e yükseldi

Vestel, 2012 yılında girdiği LED Aydınlatma sektöründe yüzde 14'lük pazar payına ulaştı

Vestel LED'in pazar payı yüzde 14'e yükseldi

Vestel, 2012 yılında girdiği LED Aydınlatma sektöründe yüzde 14'lük pazar payına ulaştı. Vestel'in Manisa'daki üretim üssü Vestel City'de tasarladığı ve ürettiği LED aydınlatma ürünleri konvansiyonel aydınlatmalara göre yüzde 80'e varan, floresan lambalara göre ise yüzde 50'ye varan enerji tasarrufu sağlıyor.

Vestel LED hizmetleri Türkiye'ye yayılıyor
Vestel LED Aydınlatma, Türk mühendislerce tasarlanan ve üretilen yerli LED aydınlatma ürünleriyle Türkiye'deki sokak lambalarının LED'e dönüşümünde etkin bir role sahip olmayı hedefliyor.

Vestel olarak hem Türkiye'nin hem de dünyanın geleceğini enerji verimliliği yüksek LED aydınlatma teknolojisinde gördüklerini belirten Vestel LED Aydınlatma Satış Pazarlama Müdürü Tunç Göz:

'Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, aydınlatmada LED'e dönmeye büyük destek veriyor. LED aydınlatma armatürleri ile değiştirilecek 15 milyon sokak armatürü ülkemize yüzde 80'e varan enerji tasarrufu sağlayacak...' dedi. 

Eskişehir ve Kayseri LED'e dönüşümde ilk adımı attı
Vestel, Türkiye'de LED'e dönüşüm kapsamındaki en büyük pilot projelerinden birini Eskişehir'de gerçekleştirdi. Enerji Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü, Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. ve Vestel ortak çalışmasıyla Mustafa Kemal Atatürk Caddesi'nde bulunan 53 adet 220W enerji tüketimiyle yüksek basınçlı sodyum buharlı lamba içeren yol armatürü, yüzde 50'ye varan enerji tasarrufu sağlaması beklenen 53 adet 128W enerji tüketen Vestel Ephesus LED Yol Armatürü ile değiştirildi.

Vestel'in diğer bir büyük dönüşüm projesi de Kayseri'de Civarı Elektrik Türk A.Ş ortak çalışmasıyla Kayseri Nuh Naci Yazgan Caddesi'nde bulunan 250W'lık yüksek basınçlı sodyum buharlı yol aydınlatma ürünlerinin değişimiyle hayata geçti. 12 adet 90W'lık ve 6 adet 128W'lık Vestel Ephesus LED Yol armatürü ile değiştirilen aydınlatmalarla %70'e varan enerji tasarrufu sağlanması hedefleniyor.

LED aydınlatmalardaki uzaktan yol armatürlerinin açılıp kapanmasına ve ışık şiddeti gibi ayarlamaların yapılmasına fırsat veren PLC (Power Line Communication) otomasyonuyla ise enerji tasarrufu yüzde 80'e kadar çıkıyor. Ayrıca arıza durumlarında uzaktan rapor alınıp müdahale edilmesi sağlanıyor.