Vodafone Arena ne zaman bitecek?

Beşiktaş Klubü 2. Başkanı ve Futbol Şube Sorumlusu Ahmet Nur Çebi, inşaat çalışmalarının devam ettiği Vodafone Arena Satdı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Peki Ahmet Nur Çebi’ye göre Vodafone Arena ne zaman bitecek?

Vodafone Arena ne zaman bitecek?

Beşiktaş Kulübü 2. Başkanı ve Futbol Şube Sorumlusu Ahmet Nur Çebi, TRTSPOR’a, Vodafone Arena Stadı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yapımı süren Vodafone Arena ile ilgili eleştirilere cevap veren Çebi, "İnşaat yavaşladı diyenler dönüp Galatasaray ve Fenerbahçe’nin stadına baksınlar" dedi. Ahmet Nur Çebi, stadın bitim tarihi ile ilgili olarak ise, "Başkanın Şubat veya Mart ayını hedeflediğini biliyorum, arzu ettiğini biliyorum. Ancak benim kafamdaki tarih Ağustos, seneye" diye konuştu.

"İnşaat yavaşladı diyenler dönüp Galatasaray ve Fenerbahçe’nin stadına baksınlar"

Vodafone Arena ne zaman bitecek?’ sorusunu da cevaplayan Çebi, "İnşaat olabildiğince hızlı gidiyor. Maddi sorunları uygun olmayan kulüp mü var? Sonuç itibari ile Galatasaray stadının TT Arena’nın bitiş süresine dönüp baksınlar. Dönsünler Fenerbahçe stadının, kendi imkanları ile yapılmış bir stattır. Ne kadar sürede ve ne kadar yavaş ve parça parça yapıldığını görsünler. Statta şu anda maddi sorunlar vardır. Kulüplerde vardır ama bu stadın yürümesine engelleyecek şekilde değildir. Stat şu anda zaten inşaatına devam ediyor. Stadın içinde bulunduğu fiziki konumu itibariyle iki tane müteahhit çalışabiliyor. İkisi de son sürat çalışıyorlar. Demirleri her gün emrettikleri saatte müteahitlerin ellerinde. Çimentosu ellerinde, betonu ellerinde. Bence bir sorun yok. Baştan beri bu stat için çok şey söylendi. Yapamazlar, müsaadeyi alamazlar, yıkamazlar, böyle bir şey olamaz şeklinde söylemler çok oldu. Ona rağmen hepsi oldu. Şimdi de diyorlar ki maddi sorunlar bitmez. Geçmişteki laflar dedikoduydu. Bu da dedikodu ibaret. Sezon bitmeden bir maç bile olsa yeni statta oynamak istiyoruz."

Bitiş tarihi olarak Şubat, Mart ayını başkanın çok hedeflediğini bildiğini sözlerine ekleyen Çebi, “Ancak benim kafamdaki tarih Ağustos seneye. Bu benim şahsi görüşüm. Ama ben Fikret Bey kadar tekniği bilmem. Benimde bir hedef koyduğum, Mayıs’ta sezon bitmeden bir maç kapatmadan sezonu stadı açmak gibi bir arzu içerisindeyim. Elimden geldiği kadar da stada katkı vermeye çalışıyorum. İhale komisyonunda başkanlığını yapıyorum orada. İhalelerin zaten %90’ı bitti. Bundan sonra iç, ince iş dediğimiz kısımlara başlıyoruz. Orası da en keyifli kısmı olacak herhalde. Zor kısmı. Ama görüntü ortaya daha keyifli çıkacak" diye konuştu.