Vodafone Arena Nisan-Mayıs döneminde hazır

Tarihi İnönü Stadyumu'nun yerine inşa edilen Vodafone Arena'nın 2015 Nisan ya da Mayıs ayı içerisinde tamamlanacağı açıklandı

Vodafone Arena Nisan-Mayıs döneminde hazır

Tarihi İnönü Stadyumu'nun yerine inşa edilen Vodafone Arena'nın 2015 Nisan ya da Mayıs ayı içerisinde tamamlanacağı açıklandı. İnşaat çalışmalarının hızla devam ettiğini açıklayan Genel Müdür İhsan Coşkun 'Şu anda stadımızın önemli bölümünde kaba inşaatımız bitmek üzere. Kasım'ın ortalarında bitecek. İnce işler devam ediyor. Stadımızı Haziran'dan evvel bitirmiş oluruz.' dedi.

Çalışmalar tüm hızıyla sürüyor
Yapımı Beşiktaş İnşaat Yatırımları A.Ş. ve Kiptaş A.Ş.'den oluşan konsorsiyum tarafından üstlenilen projede çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. İnşaat çalışmalarının aralıksız olarak devam ettiği Vodafone Arena'nın Mayıs-Nisan 2015 tarihlerinde tamamlanması bekleniyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan inşaat firmasının Genel Müdürü İhsan Coşkun, 41 bin 903 kapasiteli dev spor kompleksinin Nisan-Mayıs ayı gibi tamamlanacağını söyledi. Kaba inşaatın ise Kasım gibi tamamlanacağını belirten Coşkun: 'Stadımızı Haziran'dan evvel bitmiş oluruz.' dedi.

Çebi'nin tahminleri tuttu
Vodafone Arena'ya ilişkin daha önceki açıklamalarda projenin daha erken bir tarihte tamamlanma ihtimalı bulunduğu açıklanmıştı. Bitiş tarihi olarak Şubat, Mart ayını başkanın çok hedeflediğini bildiren Beşiktaş Kulübü 2. Başkanı ve Futbol Şube Sorumlusu Ahmet Nur Çebi, “Ancak benim kafamdaki tarih Ağustos seneye. Bu benim şahsi görüşüm. Ama ben Fikret Bey kadar tekniği bilmem. Benimde bir hedef koyduğum, Mayıs’ta sezon bitmeden bir maç kapatmadan sezonu stadı açmak gibi bir arzu içerisindeyim. Elimden geldiği kadar da stada katkı vermeye çalışıyorum. İhale komisyonunda başkanlığını yapıyorum orada. İhalelerin zaten %90’ı bitti. Bundan sonra iç, ince iş dediğimiz kısımlara başlıyoruz. Orası da en keyifli kısmı olacak herhalde. Zor kısmı. Ama görüntü ortaya daha keyifli çıkacak" diye konuşmuştu.