WEST WALL MARİNA 3 BÜYÜK MARKAYI BİRARAYA GETİRDİ

West Wall Marina Villaları’nın yatırımcısı Durak Plus Gayrimenkul ve İspanyol Yatırım ve Otelcilik Grubu Blue Bay Group, İstanbul Property Invest’in katkıları ile gayrimenkulde dev bir işbirliğine imza attı

WEST WALL MARİNA 3 BÜYÜK MARKAYI BİRARAYA GETİRDİ

12 Haziran 2014 / Posta Gazetesi

İstanbul Yakuplu’da inşaatı tamamlanan West Wall Marina Villaları, Türkiye ve İspanya’dan 3 büyük markayı bir araya getirerek dev bir işbirliğine sahne oldu.  Yatırımcılığını Durak Plus Gayrimenkul’ün yaptığı ve İstanbul’un marinalı tek villa projesi özelliğine sahip olan West Wall Marina Villaları’nın rezidans konseptinde işletmesi için İspanya merkezli uluslararası turizm devi Blue Bay Group ile ön anlaşma imzalandı.

Blue Bay Türkiye’de

Bu anlaşma, villa sahiplerine dünyanın en iyi rezidans hizmetinin verilmesini sağlayacak. Ayrıca mülklerini kendilerinin kullanmadıkları sezonlarda kira getiri elde etmelerine ve villaların yabancı pazarlara açılmasına imkan tanıyacak. Bu anlaşma aynı zamanda dev İspanyol grubun da Türk pazarına ilk adımını atmasına zemin olacak. 1976 yılında kurulan Blue Bay, bugün dünyada 70 oteli,  7 bin 400 çalışanı ve 12 bin odasıyla 7 milyon ziyaretçi kapasitesine sahip. Şirket her yıl 2 milyon 300 bin yeni ziyaretçi girişi yapıyor.  

Öte yandan West Wall Marina Villaları, Türkiye’de konut pazarlamasında 20 yılı aşkın deneyimi olan İstanbul Property Invest tarafından pazarlanacak. 3 büyük marka arasındaki bu dev işbirliği ile ilgili İstanbul’da düzenlenen toplantıda konuşan Durak Plus Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Muşlu,  ön anlaşması yapılan işbirliği ile birlikte İstanbul’un marinalı tek villa projesi West Wall Marina Villaları’nın, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen misafirleri ağırlayacağını söyledi. Muşlu, Blue Bay’ın dünyanın çeşitli bölgelerindeki yatırımcı potansiyelini West Wall Marina’ya yönlendireceğini de belirtti. Fırat Muşlu, şirket olarak bir süredir West Wall Marina Villaları’nda otel işletim sistemini ve en iyi rezidans hizmetini hayata geçirmek üzere çalışmalar yaptıklarını belirterek, "Dünyada bu modeli en iyi uygulayan ülkeleri inceledik. Hem kullanıcıya hem de yatırımcıya faydalı olabilecek formüller araştırdık. Araştırmalarımız, İspanya merkezli Blue Bay Group'un otel işletmeciliği alanında dünyanın farklı bölgelerinin 'en iyisi' olduğunu gösterdi" dedi.

Sıra yeni anlaşmalarda

Bunların sonucunda 9 ülkede, 24 şehirde otel işletmeciliğini yapan Blue Bay ile güç birliği yapmaya karar verdiklerini ifade eden Fırat Muşlu, “İspanya dünyanın ilgiyle izlediği 'turizm' ile kalkınma hamlesinde başı çekiyor. Sektörünün en büyüklerinden biri olan Blue Bay Group ise Türkiye'ye Durak Plus Gayrimenkul ile giriyor. Bu adım markamızı en geniş anlamda, farklı coğrafyalara taşımak adına da etkili bir hamle olacak" diye konuştu.Fırat Muşlu, önümüzdeki yıllarda İspanya merkezli uluslararası grup ile yeni projelerde de işbirliği planladıklarını sözlerine ekledi.

Toplantıda konuşan Blue Bay Group Başkan Yardımcısı Gehad Al Gazaly de, halen dünyanın pek çok noktasında otelleri bulunan grubun, Türkiye ile birlikte Dubai’de de yeni yatırımlar yapmak için anlaşmalar imzaladığını ifade etti. Gehad Al Gazaly İstanbul'un dünyanın 1. en popüler turistik yeri olduğunu ifade ederek, "Araplar ve tüm dünya için İstanbul'un önemi büyük. TripAdvisor’a göre İstanbul dünyanın en iyi seyahat kenti seçildi. Bu nedenle İstanbul pazarına girmekten ve bunu üst segmente konumlandıracağımız West Wall Marina Villaları ile yapmaktan çok gurur duyuyoruz" şeklinde konuştu.

50 MİLYONLUK YATIRIM

Bin Metrekarelik Müstakil Kullanımlı Bahçeler Dünyanın önde gelen tasarım ofislerinden SOM’in (Skidmore Owings and Merrill) tasarımını yaptığı West Wall Marina Villaları, 50 milyon dolarlık yatırım değeriyle hayata geçirildi. Yakuplu’da 62 bin metrekare arsa üzerinde inşaatı tamamlanan ve en küçüğü 353 metrekareden oluşan 64 villanın yer aldığı West Wall Marina Villaları’nda büyüklüğü 815 metrekareye varan, 3+2’den 7+2’ye kadar kadar farklı villa tipi yer alıyor.