Yabancı yatırımın 3'te 1'i gayrimenkule geldi

24 GPY tarafından MIPIM kapsamında organize edilen panelde konuşan 24 GPY Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Yeniay, geçen yıl Türkiye'ye gelen yabancı yatırımın üçte birinden fazlasının gayrimenkul sektörüne yöneldiğini söyledi.

Yabancı yatırımın 3'te 1'i gayrimenkule geldi

24 GPY tarafından MIPIM Uluslararası Gayrimenkul Fuarı kapsamında düzenlenen bir panel ile uluslararası yatırımcının dikkati bir kez daha Türkiye gayrimenkul pazarı ve yatırım olanaklarına çekildi. "Türkiye Gayrimenkul Piyasası'nda Yeni Yatırım Olanakları ve Fırsatlar" konulu panele yerli ve yabancı çok sayıda ziyaretçi katılım gösterdi. 

Türkiye'ye yatırım olanakları tartışıldı
Türkiye'nin ilk Gayrimenkul Yatırım Fonu Primo'yu kuran 24 GPY, MIPIM 2016 kapsamında önemli bir etkinliğe imza attı. Bugün gerçekleşen "Türkiye Gayrimenkul Piyasasında Yeni Yatırım Olanakları ve Fırsatlar" konulu  panel 24 GPY Genel Müdürü Erdem Güler'in moderatörlüğünde gerçekleşti. 

Gayrimenkul yatırım fonu nedir? Öğrenmek için tıklayın...

Türkiye'ye yatırımın üçte biri gayrimenkule geldi
Panelde Türkiye'ye yatırım enstrümanı olarak gayrimenkul yatırım fonları hakkında yapılan sunumun ardından söz alan 24 GPY Yönetim kurulu Başkanı Aziz Yeniay, gayrimenkul sektörünün Türkiye açısından büyük bir önem taşıdığını vurguladı. Geçtiğimiz yıl Türkiye'ye gelen doğrudan yabancı yatırımın üçte birinden fazlasının gayrimenkul sektörüne yöneldiğini aktaran Yeniay:

"Ülkemiz insanının da gayrimenkule ilgisi düşünüldüğünde, gayrimenkulün ülkemiz için vazgeçilmez olduğunu görebiliyoruz. Bu noktada gayrimenkul yatırım fonlarının da ülkemiz açısından önemli bir role sahip olduğunun farkındayız. Hem yerli hem yabancı yatırımcı nezdinde teveccühün yüksek olduğu gayrimenkul sektörüne fonların girmesiyle birlikte yatırımcılar profesyonel ve şeffaf bir ürüne kavuşmuş olacaklar." dedi.

Yabancı yatırımcılar açısından gayrimenkul yatırım fonlarının çok iyi biindiğini ve uluslararası arenada yatırım fonlarına yatırım yapıldığını hatırlatan Genel Müdür Erdem Güler de, bu yatırım aracının özellikle yabancılar açısından cazibesini koruduğuna vurgu yaptı.