"Yabancı yatırımlarının artmasını istiyoruz"

10. Gayrimenkul Fuarı'nda iki projesini tanıtan Sinpaş'ın Genel Müdürü Seba Gacemer, Türkiye'de inşaat sektörünün son derece geliştiğini ve yabancıya satışların daha da artması gerektiğini söyledi.

10. kez düzenlenen Gayrimenkul Fuarı ve ona paralel düzenlenen Arap Türk Zirvesi kapılarını açtı. Pek çok yabancı yatırımcıyı ağırlayan organizasyonda, projeler tanıtılırken, Türkiye’nin yatırım imkanları anlatıldı. Şirketler arasında işbirliklerinin de düzenlendiği fuarda, organizasyonun ilk yıllarından beri destek olan Sinpaş da yer aldı. Sinpaş Genel Müdürü Seba Gacemer, fuar ve zirveden oluşan organizasyonu yabancı yatırımcıların ilgisi açısından son derece olumlu bulduğunu söyledi. Bu platformları arttırmanın ve sahip çıkmanın çok önemli olduğunu belirten Gacemer, “Yabancılar bu platformlarda hem Türk gayrimenkul sektörü hem toplum hem de yönetim olarak onları istediğimizi görüyorlar. Biz bu yatırımların artmasını istiyoruz.  Körfez fonları Avrupa’da ve Amerika’da çok büyük fonlar kuruyorlar, çok büyük yatırımlar yapıyorlar. Neden biz bu kadar yakın bir ilişkideyken ve yakın coğrafyadayken bundan daha çok faydalanmayalım? Hem kendi satışlarımızdan hem de genel olarak sektördeki satışlarımızın artmasından görüyoruz ki yabancı yatırımları artıyor” dedi.

“Türkiye’de çok gelişmiş bir gayrimenkul sektörü var”
Türk gayrimenkul sektörünün de aslında yabancı yatırımcıları tanımaya çalıştığını söyleyen Gacemer, yabancı yatırımcıların ne istediğini, nasıl ürünler sunmak gerektiğini bilmenin önemli olduğunu belirtiyor. “Bu etkileşim önemli, sadece ezbere bir arz değil, onların beklentilerini de karşılamaya yönelik üretim olmalı” diyen Gacemer, Türkiye’deki gayrimenkul sektörünün çok gelişmiş olduğunu ve kurumsal bir yapıya sahip olduğunu söyledi. Türk inşaat sektörünün ne kadar kaliteli işler yaptığının tüm dünya tarafından bilindiğini belirterek, “Son derece iyi düzenlenmiş bir gayrimenkul sektörü olduğunu görüyorlar. Sadece arazi almak konut almak değil, gayrimenkul yatırım fonlarıyla tahvilleşen, sermaye piyasalarında da gayrimenkullerin etkinleştirildiği bir ortam var. Türkiye artık gayrimenkul alanında yabancıya imkanlarını sunuyor. Bunu da burada sergiliyoruz” diye konuştu.

Queen Central Park’ta satışların yüzde 30’u yabancıya yapıldı
Queen Central Park’ın şehrin merkezinde ve çok kıymetli bir bölgede olduğunu ifade eden Gacemer, proje için,  “Şimdiye kadar yapılmış rezidans projelerinden çok farklı özellikleri var. Bunu yaparken zaten sadece yurt içindeki değil yurt dışındaki rezidans projelerini de detaylıca inceledik. Bu nedenle flexible ve modüler bir mimari yaptık. Bu yüzden yabancı ilgisinden son derece memnunuz. Yaptığımız satışların yüzde 30’unu yabancıya yaptık” dedi.

Firma Bilgisi: Sinpaş Gyo